I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Dzień Papieża Jana Pawła II

(17.10.2009) Marcin Jagła - Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Urząd Miasta Nowy Targ: "16 października przypada polskie święto państwowe ustanowione w hołdzie papieżowi – Polakowi Janowi Pawłowi II. Uchwała w tej sprawie została podjęta przez Sejm RP 27 lipca 2005 r. w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa uczył nas solidarności, odwagi i pokory.
Nowy Targ jako miasto papieskie w sposób szczególny obchodzi rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. W godzinach przedpołudniowych władze miasta złożyły wiązanki i zapaliły znicze pod tablicą papieską na nowotarskim Ratuszu oraz pod obeliskiem na lotnisku. O godzinie 18 w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert w hołdzie Ojcu Świętemu, przygotowany przez Chór Nauczycielski „Gorce” z udziałem Chóru „Magnificat” z Ludźmierza oraz poetów Wandy Szado-Kudasikowej i Jerzego Tawłowicza.
W najbliższa niedzielę 18 października na zakończenie uroczystych obchodów 30-lecia wizyty Ojca Świętego w Nowym Targu zaprasza Parafia „Na Równi Szaflarskiej”. O godzinie 11,30 odbędzie się tam uroczysta Msza św. z udziałem Chóru „Gorce”, a od 15,00 do 17,30 program słowno-muzyczny „Wspominamy spotkanie z Ojcem Świętym na nowotarskim lotnisku”. O oprawę muzyczną tego spotkania zadbają: Schola „Gloria Dei” z Zaskala, Schola Parafii „Na Równi Szaflarskiej” oraz Zespół Regionalni „Śwarni”. Wspominać spotkanie z Papieżem będą: Wanda Szado-Kudasikowa, Barbara Jędrysko, Zofia Sokołowska."

Foto-relacja (zdjęcia
Marcin Jagła):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I