I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Happening ekologiczny
"Ratujemy Ziemię" - maj 2009r.

(22.05.2009) Marcin Jagła - Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Urząd Miasta Nowy Targ: "Dnia 14 maja 2009 roku odbył się przemarsz ulicami miasta dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół nowotarskich wraz z opiekunami oraz mieszkańcami miasta a także władzami Miasta Nowy Targ. Uczestnicy marszu nieśli plakaty i eksponaty ostrzegające przed degradacją środowiska naturalnego, nawołujące mieszkańców miasta i nie tylko do odpowiedzialnych zachowań na co dzień.
Dzieci i młodzież szkolna podczas uroczystego happeningu wręczali ulotki zachęcające do używania na zakupy koszy wiklinowych lub toreb płóciennych.
Uroczysta część happeningu odbyła się w Parku Miejskim im. A. Mickiewicza. Tam młodzież Gimnazjum nr 1 w krótkiej inscenizacji przedstawiła między innymi kolejny już raz problem palenia śmieci wciąż aktualny w naszym mieście i bardzo uciążliwy, mimo corocznych akcji edukujących społeczeństwo nowotarskie w tej kwestii.
Krótkimi komunikatami ostrzegała przed zgubnymi skutkami nieodpowiedzialnych poczynań człowieka. W piosence J. Kofty apelowali: ,,Pamiętajcie o ogrodach'' a słowami wiersza pt. ,,Zostawcie nam" prosili o zdecydowane działania w obronie środowiska naturalnego.
W czasie trwania akcji rozdawane były torby płócienne z napisem ,,Ratujmy Ziemię", a w nich nawołujące do odpowiedzialnych zachowań plakaty: "Nie pal śmieci" oraz ulotki: "Nie używaj toreb jednorazowych" a także sadzonki niezapominajek.
Następnie młodzież Gimnazjum nr 1 zasadziła w ogródku szkolnym niezapominajki jako symbol Ogólnopolskiego Dnia Ochrony Środowiska w Polsce.
Projekt powyżej akcji opracowały i zrealizowały nauczycielki Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu: mgr inż. Urszula Gruca i mgr Barbara Śmietana oraz referat ochrony środowiska. Happening odbył się pod patronatem i z udziałem Marka Fryźlewicza -Burmistrza Miasta.
"

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Rayski-Pawlik):

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I