I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Jan Paweł II - Papież Wolności
Nowy Targ po raz dziewiąty przystąpił do organizacji Dnia Papieskiego

(21.10.2009) Marcin Jagła - Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Urząd Miasta Nowy Targ: "Dzień Papieski jest obchodzony przez Kościół rzymskokatolicki od 2001 r. Przypada w niedzielę poprzedzającą 16 października, czyli wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Koordynatorem przedsięwzięć związanych z organizacją tego dnia jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Nowotarskie uroczystości rozpoczęły się 11 października o godzinie 15.00 nieszporami pod obeliskiem poświęconym pamięci największego z Polaków - w miejscu, gdzie przed trzydziestu laty spotkał się z mieszkańcami miasta i Podhala. O godzinie 18.00 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyła się uroczysta Msza święta, a po niej o godzinie 19.00 koncert przygotowany przez Chór „Echo Gorczańskie” zatytułowany „30-ty koncert Chóru Podhalańskiego w 30-tą rocznicę pobytu Ojca Św. w Nowym Targu”. 16 października, czyli w Dniu Papieża Jana Pawła II, który od 2005 r. jest świętem państwowym, o godzinie 18.00 do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury na papieski występ zaprosił Chór Nauczycielski „Gorce”.
18 października na zakończenie uroczystych obchodów 30-lecia wizyty Ojca Świętego w Nowym Targu uroczystości przeniosły się do Parafii „Na Równi Szaflarskiej”, gdzie o godzinie 11.30 wierni modlili się na uroczystej Mszy św. z udziałem Chóru „Gorce”, a od 15.00 do 17.00 trwał program słowno-muzyczny „Wspominamy spotkanie z Ojcem Świętym na nowotarskim lotnisku”. O oprawę muzyczną tego spotkania zadbali: Schola „Gloria Dei” z Zaskala oraz Schola Parafii „Na Równi Szaflarskiej”. Wspomnieniami ze spotkania z Papieżem podzielili się: Wanda Szado-Kudasikowa, Barbara Jędrysko i Zofia Sokołowska. Program prowadził Marcin Kudasik."

Foto-relacja (zdjęcia Parafia Na Równi Szaflarskiej):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I