I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Trzydziesta rocznica wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu

(04.06.2009) Nowy Targ w najbliższych dniach będzie uroczyście obchodził trzydziestą rocznicę wizyty Jana Pawła II do Ojczyzny. Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz skierował do mieszkańców Nowego Targu i Podhala apel i zaproszenie  do udziału w mszy świętej na nowotarskim lotnisku w dniu 7 czerwca.

 

 

 

Drodzy Mieszkańcy Miasta i Podhala!

Wkrótce, już za kilka dni przeżywać będziemy jubileusz 30-lecia najważniejszego dla Nowego Targu i Podhala w ich historii wydarzenia.
8 czerwca 1979 r. odwiedził nas i spotkał się z nami na nowotarskim lotnisku Ojciec św. Jan Paweł II. Znaczenie tego spotkania doceniamy po latach coraz bardziej.
Wtedy to 30 lat temu poczuliśmy dumę i siłę, zobaczyliśmy jak jest nas wielu - takich, którzy podobnie odczuwamy i osądzamy totalitarną rzeczywistość. Po raz pierwszy powstaliśmy jako naród z kolan – Jan Paweł II obudził nas swoim zawołaniem i modlitwą: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi” stał się naszym obrońcą i przewodnikiem na drodze ku odnowie moralnej, społecznej i materialnej Polski. Jako miasto i Podhale powinniśmy być za to szczególnie wdzięczni, bo przecież przez cały długi, ponad 27-letni pontyfikat Sługi Bożego Jana Pawła II cieszyliśmy się jego ogromnym zaufaniem i specjalnymi względami.
To o nas i do nas skierował pod Krokwią znamienne i niezapomniane słowa „na was zawsze można liczyć”. Jesteśmy przez to wyznanie Jana Pawła II szczególnie zobowiązani i wyzwani aby jego nauczanie, przesłanie moralne i przykład życia na nowo dla nas samych odnowić i przekazywać młodemu pokoleniu.
Dlatego też zapraszam serdecznie wszystkich abyśmy dali świadectwo i wdzięczni za miłość i prawdę całymi rodzinami przyszli w niedzielę 7 czerwca na godz. 16:00 na nowotarskie lotnisko. Znów bądźmy razem i wspominając te niezapomniane chwile sprzed 30 lat i spotkanie z Ojcem św. Janem Pawłem II – Honorowym Obywatelem Miasta Nowego Targu, do którego doszło na Jego wyraźne życzenie zastanówmy się jak realizujemy to wszystko o czym mówił i czego uczył nas Sługa Boży Jan Paweł II i jak sprawdzić aby młode pokolenie przejęło całe to wielkie dziedzictwo wiary, nadziei i miłości.


Marek Fryźlewicz
Burmistrz Nowego Targu
 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I