I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Nowotarskie lody produktem tradycyjnym

(17.11.2008) Marcin Jagła - Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Urząd Miasta Nowy Targ: "3 listopada nowotarskie lody zostały wpisane na listę produktów tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przypomnijmy, iż z wnioskiem o wpis na ministerialna listę wystąpił w imieniu producentów Marek Fryźlewicz - Burmistrz Nowego Targu. Nowotarskie lody od przeszło pięćdziesięciu lat cieszą podniebienia smakoszy.
W połowie ubiegłego wieku wyrabiano je kręcąc ręcznie w naczyniach obłożonych lodem wykutym prosto z Dunajca i przechowywanym w piwnicy. Dziś nowotarskie lody wytwarzane są w nowoczesnej aparaturze chłodniczej, ale przez dziesięciolecia nic nie straciły na swoim wybornym smaku dzięki pilnie strzeżonym tajemnicom produkcji i wyłącznie naturalnym składnikom w recepturze.
Czy podane w tradycyjnym waflu, czy w sposób wykwintny na półmisku, wspaniałe lody produkowane z mleka, jaj, cukru, śmietanki i owoców to prawdziwa duma Nowego Targu. Na te delicje przyjeżdżają do nas smakosze z całej Polski!
U państwa Żarneckich, Jarkiewiczów i Lubieńskich wspaniałe lody dostępne są od maja do października. W kawiarence Deja Vue należącej do tych ostatnich można wracać do ulubionych smaków przez cały rok.
Informację o wpisaniu nowotarskich lodów na listę produktów tradycyjnych przekazał burmistrz w towarzystwie producentów na konferencji prasowej zorganizowanej w nowotarskim magistracie. Na konferencji nie mogło zabraknąć nowotarskich lodów tradycyjnych."
 

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I