I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Lookier

(25.09.2009) Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza na pierwszy koncert, oficjalnie otwierający działalność zespołu "Lookier".

10 października (sobota) o godz. 18.00, w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu, przy Al. 1000-lecia.

Wstęp wolny.


 

 

 

Jaki jest przepis na Lookier ?
Trzech przyjaciół z Nowego Targu tworzy swoją własną muzykę, wszyscy są absolwentami znanych i cenionych uczelni w Polsce, wszyscy z tytułami Magistrów Sztuki.
Mimo, że przepis na ich muzykę kryje podstawowe składniki takie jak muzyczna pasja, wrażliwość i talent, to dzięki mieszance trzech różnych osobowości Lookier ma zupełnie wyjątkowy smak – nowy i niebanalny.

Wokalista Rafał Żur - od najmłodszych lat związany ze sceną, jego głos można usłyszeć w licznych produkcjach reklamowych dla rozgłośni radiowych i telewizji. Otwarty na kontakt z publicznością zawsze chce przekazać jej jak największą dawkę pozytywnej energii. Zapytany o marzenia odpowiada: „Marzenia? Mam. Ale nie chcę ich zdradzać – po prostu wierzę, że się spełnią”

Tomek Basiuk, instrumenty klawiszowe – od dziecka zafascynowany grą na fortepianie zaczynał od muzyki klasycznej. Któregoś dnia przez pomyłkę kupił kasetę za nagraniami Herbiego Hancocka - okazała się punktem zwrotnym w jego edukacji. Niestety klasyczni nauczyciele nie podzielali tej fascynacji muzyką improwizowaną. Współpracował z wieloma znakomitymi Artystami, między innymi z Marcinem Pospieszalskim i Natalią Niemen.

Konrad Basiuk, gitara basowa – już w dzieciństwie brał lekcje gry na tym instrumencie, kiedy jednak podczas Warsztatów Jazzowych w Puławach po raz pierwszy zetknął się z muzyką jazzową, odkrył zupełnie nowe brzmienie. Wkrótce potem rozpoczął naukę gry kontrabasie, a swoje zainteresowania skierował w stronę środka jazzu - mainstream, be-bop, hard bop. Po ukończeniu studiów współpracował między innymi z Piotrem Baronem i Joachimem Menclem.

Jednak w utworach zespołu Lookier próżno szukać oczywistych rozwiązań zaczerpniętych wprost z artystycznych inspiracji. Ta muzyka ma zupełnie inny smak - słodki i jednocześnie orzeźwiający, jak sami muzycy piszą na swoim profilu MySpace po prostu „Brzmi jak…: Lookier”.

Skład zespołu:
Rafał Żur – wokal, muzyka, teksty, aranżacja; Tomek Basiuk – instrumenty klawiszowe, muzyka, aranżacja; Konrad Basiuk – gitara basowa, loopy, muzyka, aranżacja, produkcja

na scenie z zespołem wystąpią:
Aleksandra Tabiszewska – wokal, Maciek Starnawski – wokal, Łukasz Sobczyk – perkusja


Więcej o zespole na:
www.myspace.com/lookiermusic 
www.facebook.com 
www.youtube.com 
www.nasza-klasa.pl

Kontakt:
lookiermusic@gmail.com
qumanagement@gmail.com 

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I