I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Mali Ekolodzy dla wielkiej sprawy
– projekt w Miejskim Ośrodku Kultury

(22.04.2009) Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza oddziały klasowe z nowotarskich szkół podstawowych do udziału w projekcie „Mali Ekolodzy dla wielkiej sprawy”.
W związku z realizacją zadania publicznego pt. „Mali Ekolodzy dla wielkiej sprawy” przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, przy wsparciu ze środków Województwa Małopolskiego, serdecznie zapraszamy do udziału w powyższym projekcie, którego główne motto „Z energią chrońmy klimat” to zarazem oficjalne hasło pod którym w roku 2009 będą odbywać się wydarzenia mające na celu podkreślenie obchodów Dnia Ziemi.

Nasz projekt składa się z następujących elementów:
· spotkania z ekspertem w dniu 21 kwietnia, którego celem będzie przedstawienie w sposób przystępny dla młodych słuchaczy /około 400 osób/, problematyki racjonalnego korzystania z zasobów środowiska, propagowanie postaw proekologicznych w zakresie segregacji śmieci, oszczędności wody, energii elektrycznej, ochrony przyrody ze szczególnym uwzględnieniem ochrony klimatu;
· warsztatów ekoplastycznych dla klas według podanego scenariusza w dniach 20 – 23 kwietnia /załącznik/;
· warsztatów ekofilmowych dla dzieci i młodzieży (osoby indywidualne) w dniach 17 -21 kwietnia
· spotkania podsumowującego w dniu 24 kwietnia, podczas którego zostanie otwarta wystawa prac pochodzących z warsztatów, odbędzie się projekcja wyprodukowanych filmów w ramach warsztatów ekofilmowych, a wszyscy uczestnicy projektu wezmą udział w happeningu „Ekologiczny dom”.

Zainteresowane klasy wraz z opiekunem prosimy zgłaszać w Sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu (tel. 018 266 21 32). UWAGA: decyduje kolejność zgłoszeń poszczególnych klas.
Udział w projekcie jest bezpłatny, a na laureatów najciekawszych eksponatów czekają dyplomy, nagrody dla klas (karnety wstępu na baseny termalne) i indywidualne oraz odznaka „Miłośnik Ziemi”.

scenariusz dla szkol warsztaty ekoplastyczne.doc

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I