I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
„Misie, miśki, niedźwiedzie”

(07.11.2007) MOK Nowy Targ: "Zakończyliśmy pierwszą edycję projektu „Misie, miśki, niedźwiedzie”… Mamy ogromną nadzieję, że wszyscy jej uczestnicy zostali wyposażeni w pakiet wiedzy, którą będą potrafili w codziennym życiu wykorzystać. Łącznie w projekcie wzięło udział 200 dzieci z nowotarskich szkół. Ich zadowolone buźki dają nam podstawę do twierdzenia, że pomysł był trafiony i spotkał się z wdzięcznym przyjęciem wśród najmłodszych.

II edycja projektu w styczniu 2008 r. ,do zobaczenia...

MOK Nowy Targ: "Drugi dzień projektu „Misie, miśki, niedźwiedzie” przebiegał pod znakiem Szkoły Podstawowej nr 3, gościły u nas klasy I , II i III. Na pytanie pani Małgorzaty Kot - pracownika TPN „Ile niedźwiedzi znajduje się na terenie polskiej części parku:

a/kilkanaście

b/kilkadziesiąt

c/kilka tysięcy

d/kilkadziesiąt tysięcy

dzieci najczęściej udzielały błędnej odpowiedzi „d”, po zajęciach większość potrafiła udzielić właściwej odpowiedzi, jest to przykład ilustrujący konieczność prowadzania tego rodzaju projektów.

Podczas wykładu przeprowadzanego przez Maltańską Służbę Medyczną dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat wypadków, nieszczęśliwych zdarzeń, których były świadkami.

Wielkim zainteresowaniem cieszyło się stanowisko, gdzie studentki Policealnego Studium Zawodowego kształcące się w zawodzie kosmetyczek , wykonywały zabawne, zmywalne tatuaże".

(05.11.2007) Rozpoczęliśmy I edycję projektu edukacyjnego „Misie, miśki, niedźwiedzie” przygotowanego we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym i Miejską Biblioteką Publiczną. Uczniowie klas Ia, IIa i IIc ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu dowiedzieli się ,że pomimo swych 350 kg niedźwiedzie potrafią szybko biegać, wspinać się na skały i pływać, poznali przykazania dla gości odwiedzających ostoję niedźwiedzia, obejrzeli film TPN „Niedźwiedzie tatrzańskie”. Uczestnicy projektu otrzymali foldery „Niedźwiedź to nie miś” oraz składankę „Tatrzańskie zwierzęta” wydane przez TPN.

Od przedstawicieli Maltańskiej Służby Medycznej dzieci posiadły umiejętność zachowania się w przypadku, kiedy są świadkami wypadków, jak pomóc osobie, która straciła przytomność.

Uczestnicy projektu nauczyli się wykonywać maski niedźwiedzia, zostali wyposażeni w odciski niedźwiedziej łapy wykonanej w masie papierowej. Ponadto dzieci wykazywały się swoją wiedzą, na temat postaci misiów w bajkach, rozwiązując przygotowane krzyżówki".

Foto-relacja (zdjęcia MOK Nowy Targ):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I