I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

(19.02.2008) Barbara Dąbrowska: "Na scenie nowotarskiego Miejskiego Ośrodka Kultury w dniu 16 lutego odbyła się premiera spektaklu Misterium Męki Pańskiej. Tym samym zainaugurowała ona, kolejną, siódmą już jego edycję. Misterium to gatunek łączący teatr z elementami obrządku religijnego. W nowotarskim wydaniu 2008 przedstawienie nosi tytuł „Bądźcie uczniami Chrystusa”.
Niewiele nowego da się wprowadzić do przedstawienia historii Męki Pańskiej. Można natomiast zaakcentować różne jej aspekty i różne przesłania, które Ona niesie.
W bieżącej edycji twórcy spektaklu podkreślają, że uczniem Chrystusa może być każdy. I ten, co Go zdradzi, i ten, co się Go zaprze… Takie swoiste rekolekcje wielkopostne.
Poza premierą zaplanowano siedem spektakli (w dniach: 17, 22, 23 i 24 lutego).
Autorem scenariusza jest Stanisław Mertens, scenografii – Andrzej Kolusz, zaś reżyserem – Piotr Piecha z Teatru Ludowego w Krakowie. Obsadę aktorska stanowią: urzędnicy, nauczyciele, przedsiębiorcy, studenci, uczniowie, a w roli Piotra udanie zadebiutował ks. Wojciech Nitka, wikary nowej parafii. Ponadto w rolach głównych występują: Jezus – Wojciech Polak, Maryja – Anna Mozdyniewicz, Piłat – Krzysztof Kuranda, Kajfasz – Stanisław Apostoł, Annasz – Zdzisław Góźdź.
Organizatorem Misterium jest parafia „Na Równi Szaflarskiej”, przy ogromnym wkładzie pracy jej proboszcza - ks. Jana Karlaka. Wszystkie ofiary zebrane po spektaklach do puszek, przeznaczone są na budowę kościoła w tej nowej parafii."

 

Foto-relacja (zdjęcia Barbara Dąbrowska):

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I