I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Umowa na budowę mostu na Czarnym Dunajcu podpisana

(26.05.2009) Piotr Rayski-Pawlik: "Firma Mota-Engil Polska, spadkobierca dawnego KPRD zbuduje most i fragment drogi łączącej ul. Waksmundzką ze skrzyżowaniem (a w przyszłości rondem) ulic Kowaniec i Kokoszków. W poniedziałek burmistrz Marek Fryźlewicz i przedstawiciele firmy - Piotr Motyka i Paweł Ludwik - podpisali umowę, na mocy której do końca 2011 r. obiekt ów stanie się rzeczywistością.
W tym roku ma powstać projekt i uzyskane pozwolenie na budowę. Most ma mieć sto metrów długości i odciążyć wybudowany w 1903 roku most na ulicy Kościuszki, który do tej pory z trudem, ale przez dziesięciolecia radził sobie z łączeniem części miasta położonych na południe i na północ od potoku Czarny Dunajec. - To warunek konieczny, aby miasto mogło się rozwijać, żeby nie doszło do katastrofy komunikacyjnej w naszym mieście - powiedział po podpisaniu umowy burmistrz Fryźlewicz.
- Nie będzie nam dane sprawdzić za sto sześć lat jak spisze się most który wybudujemy, ale sądzę, że następne pokolenia będą wyrażać się równie dobrze o nowym moście, jak o tym na ulicy Kościuszki - wyraził nadzieję Paweł Ludwik.
Przedstawiciele firmy budowlanej liczą na dobrą współpracę ze Starostwem Powiatowym i szybkie wydanie pozwolenia na budowę. Harmonogram zakłada wejście w teren i rozpoczęcie prac budowlanych w przyszłym roku, ale przy szybkiej procedurze prace mogłyby się zacząć w listopadzie, co ułatwiłoby - przy niskich stanach potoku - prace w jego korycie i zakończenie ich przed przyszłoroczną wiosną. Dalsza budowa ma toczyć się przez dwa sezony budowlane i zakończyć w 2011 r.
"
                                           

Foto-relacja
(zdjęcia Piotr Rayski-Pawlik):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I