I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Msza za miasto Nowy Targ

(21.08.2009) Piotr Rayski-Pawlik: "Jak co roku sympatycy górskich wędrówek mieszkający w Nowym Targu spotkali się przy pomniku św. Ojca Maksymiliana Kolbego na mszy za miasto Nowy Targ. W tym roku przy okazji mszy odsłonięta została pamiątkowa tablica śp. o. Dionizego Śmiałkowskiego - wieloletniego duszpasterza Polany Brożek, na której stoi pomnik, a także nowotarżanina odznaczonego Medalem za Szczególne Zasługi dla Miasta Nowego Targu.
W tym roku mszę na Polanie Brożek koncelebrowało aż siedmiu księży: nowotarscy kapłani ks. ks. Mieczysław Łukaszczyk, Marian Wanat i Paweł Łukaszka, o. Waldemar Czerwonka z Krynicy Zdroju, o. Krzysztof Hura z parafii w Głogówku, gdzie pochowany jest o. Śmiałkowski, ks. Stanisław Barcik z Ostrowska oraz pochodzący z Niwy ks. Tomasz Plewa, który aktualnie pełni posługę w Niedźwiedziu.
W okolicznościowej homilii ks. Paweł Łukaszka wspomniał o osobie o. Śmiałkowskiego, a także o własnych kontaktach z nim - od czasów dzieciństwa, do czasów kiedy już sam był księdzem.
W mszy uczestniczyli m.in. Burmistrz Marek Fryźlewicz, Przewodniczący Rady Miasta Lesław Mikołajski oraz Radni Jan Łapsa i Tadeusz Truty."

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Rayski-Pawlik):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I