I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Janusz Łagodziński - "Oczekiwanie"

(25.09.2009) Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza na monodram Janusza Łagodzińskiego „Oczekiwanie” w dniu 3 października o godz. 17.00 do sali widowiskowej MOK. Wstęp wolny.


 


O spektaklu "Oczekiwanie"

Życie aktora to ciągłe szukanie akceptacji. U publiczności i u krytyki. Teatralny światek potrafi być okrutny - artysta publicznie otwiera się, narażając na bolesne zranienia własną ambicję. Oczekiwanie w dowcipny, tragikomiczny sposób wprowadza widza w świat realnych oraz domniemanych teatralnych czy filmowych układów i manipulacji.

Do czego zdolny jest aktor, aby zdobyć przychylność krytyki? Już na samym początku spektaklu czeka Państwa niespodzianka...

"Piszę o inercji, bezwolności, jakiej poddajemy się często. I której sam ulegam. O tym, że innych obwiniamy za swoje niepowodzenia, czyniąc z tych Onych demiurgów trzymających w rękach nitki naszego dobrego i złego losu. O tym, że często porzucamy rozwijające nas działanie, swoją własną drogę, licząc, że Oni pomogą wejść nam na drogę tzw. Sukcesu".
Janusz Łagodziński

Oczekiwanie, debiut dramaturgiczny Janusza Łagodzińskiego zdobył główną nagrodę czwartej edycji Tygodnia Sztuk Odważnych w Radomiu. Przez jury i publiczność sztuka została uznana za najlepszą spośród ponad osiemdziesięciu nadesłanych. Wzbudziła aplauz publiczności. Tydzień Sztuk Odważnych to jedna z ważnych imprez współczesnej dramaturgii. Jego laureatami byli uznani dziś autorzy: Paweł Sala, Marek Modzelewski, Paweł Jurek, Krzysztof Bizio.

Janusz Łagodziński - absolwent łódzkiej "Filmówki". W dorobku aktorskim ma wiele znaczących ról i nagród zdobytych na festiwalach teatralnych. Od kilku lat nie jest związany na stałe z żadnym teatrem, występując gościnnie w teatrach warszawskich (Powszechnym, Dramatycznym, Rozmaitości) i Współczesnym w Szczecinie.

Teatr Stara Prochoffnia - Kazamaty - "OCZEKIWANIE"
autorski monodram Janusza Łagodzińskiego
współpraca reżyserska: Krzysztof Rekowski
muzyka: Bolesław Rawski

Główna nagroda TYGODNIA SZTUK ODWAŻNYCH w Radomiu
 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I