I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Inauguracja roku akademickiego w PPWSZ

(10.10.2009) Piotr Rayski-Pawlik: "W auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina swój dziewiąty rok akademicki zainaugurowała Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, która przyjęła w tym roku na siedem prowadzonych przez siebie kierunków studiów aż tysiąc studentów. Przedstawiciele nowego pokolenia pobierającego naukę zostali uroczyście immatrykulowani - po pasowaniu na studentów otrzymali indeksy uczelni. Obecnie na wszystkich kierunkach i latach uczelnia kształci około 2700 osób.
- Jak na Nowy Targ, to jest dużo - powiedział w trakcie uroczystości inauguracyjnej prof. dr hab. Stanisław Hodorowicz, rektor PPWSZ. - Ale nie tylko to nas cieszy. Rośnie nasza kadra. Co roku są nowe doktoraty. Zakończone przewody doktorskie i otwierane nowe. Wedle rankingu Rzeczpospolitej pod względem dorobku naukowego przypadającego na jednego pracownika zajmujemy pierwsze miejsce w Polsce wśród siostrzanych uczelni zawodowych. Również jeżeli chodzi o kwalifikacje naszej kadry i dostępność studentów do rzetelnych, prawdziwych nauczycieli akademickich ocenieni zostaliśmy podobnie - cieszył się profesor.
Kierunki, na których można się kształcić w Nowym Targu to: architektura i urbanistyka, filologia polska, fizjoterapia, pielęgniarstwo, turystyka i rekreacja, ratownictwo medyczne oraz ochrona środowiska. Obok siedziby uczelni na Kokoszkowie powstaje potężne Centrum Dydaktyczno-Biblioteczne, w którym rektor Hodorowicz ma nadzieję otwierać następny, dziesiąty rok akademicki.
Inauguracja roku akademickiego była także okazją do złożenia życzeń imieninowych obecnemu na uroczystościach byłemu Metropolicie Krakowskiemu, ks. kard. Franciszkowi Macharskiemu, który znacznie pomógł przy tworzeniu uczelni. Kardynał, podobnie jak rektor Hodorowicz jest Honorowym Obywatelem Miasta Nowego Targu."

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Rayski-Pawlik):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I