I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Nowy Targ na Krakowskim Salonie Turystycznym

(07.04.2009) Marcin Jagła - Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Urząd Miasta Nowy Targ: "W miniony weekend po raz dziewiętnasty w Krakowie odbył się Krakowski Salon Turystyczny. Targi te są największą imprezą turystyczną w Polsce południowej i przyciągają liczne rzesze turoperatorów oraz potencjalnych turystów.
Tym razem miasto Nowy Targ miało swój kącik w ramach stoiska Województwa Małopolskiego. Do Krakowa pojechała kapela góralska Zespołu "Śwarni", która gromką muzyką i śpiewem zapraszała do odwiedzenia Nowego Targu. A że Nowy Targ to miasto ze smakiem, nie mogło zabraknąć oscypka w rzeczywistej i ulotkowej postaci obrazującej bacówkowy szlak. Były foldery promujące miasto i osobne ulotki zachęcające do skosztowania nowotarskich lodów, które od zeszłego roku są potwierdzonym przez ministra produktem tradycyjnym. Wcześniej bo w lutym nowotarskie materiały promocyjne były wystawione na salonie turystycznym w Sosnowcu.
Promocja miasta na targach turystycznych jest efektem współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną. Kolejnym wspólnym przedsięwzięciem będzie wystawa fotografii Piotra Rayskiego-Pawlika "Nowotarski jarmark", której wernisaż zaplanowano na 12 maja o godzinie 17,00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.
Przypomnijmy, że Nowy Targ w zeszły weekend był obecny na antenie TVP 3. Relacja z Biegu Papieskiego ukazała się w magazynie "Ślizg", a migawka z Muzeum Podhalańskiego w turystycznym programie "Światowiec". W połowie lipca na nowotarskim rynku będzie można skosztować wielu potraw regionalnych, bowiem odbędzie się półfinał Małopolskiego Festiwalu Smaku, co tylko potwierdza fakt, że Nowy Targ to - miasto ze smakiem!"

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Rayski-Pawlik): 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I