I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Dzień Solidarności z Chorymi na Schizofrenię

(11.10.2009) Marcin Kudasik - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu: "W dniu 7 października w MOK w Nowym Targu odbyły się główne uroczystości Dnia Solidarności z Chorymi na Schizofrenię. W sali regionalnej spora grupa chorych, ich rodzin, studentów oraz innych zainteresowanych wysłuchała dyskusji panelowej na temat "Rodzina partnerem w leczeniu", prowadzonej przez: dr Krzysztofa Walczewskiego - konsultanta wojewódzkiego z dziedziny psychiatrii, mgr Ryszarda Izdebskiego, znanego krakowskiego psychoterapeuty, szefa zespołu hospitalizacji domowej kliniki psychiatrii UJ, dr Ewy Makieły - ordynatora oddziału psychiatrii w Nowym Targu, Zofii Menslefd - przedstawiciela rodzin oraz Macieja Jachymiaka, wicestarosty.
Po wykładzie i poczęstunku ufundowanym przez restaurację "U Borzanka" wszyscy uczestnicy otwarli i przeszli przez olbrzymie drzwi, symbolizujące zamknięcie świata przed chorymi na choroby psychiczne. Potem swoje wiersze nawiązujące do tematyki cierpień i radości życia czytała Wanda Szado Kudasikowa przy akompaniamencie skrzypiec Wiesława Nowobilskiego. Następnie odbył się koncert zespołu Cocoon Band, działającego przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Rabce Zdroju. Po występie odbyła się licytacja prac uczestników ŚDS oraz rzeczy oddanych do licytacji celem wspomożenia rehabilitacji chorych.  Największą popularnością cieszyły się "miód starosty", "pióro burmistrza" oraz kije, koszulki i krążki pamiętające złote czasy KS Podhale. Po tej części ponownie zagrały zespoły muzyczne – O.N.I , W.A.N, DRIVERS.
Imprezę przygotowały: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii na Podhalu "Powroty", Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyk" w Nowym Targu i "Radość Życia" w Rabce Zdroju oraz Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu."

Foto-relacja (zdjęcia Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I