I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Uroczysta sesja Rady Miasta Nowy Targ

(06.06.2009) Piotr Rayski-Pawlik: "Z okazji 20-lecia obalenia komunizmu w Polsce Przewodniczący Rady Miasta Lesław Mikołajski zwołał uroczystą sesję. Poprzedził ją wernisaż wystawy pamiątek wyborczych ze zbiorów Burmistrza Marka Fryźlewicza, oraz Naczelnika Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Marcina Jagły.
Na wystawie można obejrzeć plakaty wyborcze "Solidarności", a także już imienne nawołujące do głosowania na jej kandytatów: Władysława Skalskiego, Zofii Kuratowskiej i Krzysztofa Pawłowskiego - posła i senatorów wybranych do tzw. Sejmu Kontraktowego. Jest także plakat wyborczy do Rady Miasta z kandydatami Komitetu Obywatelskiego. Można obejrzeć unikat - jeden z protokołów komisji wyborczej, który powinien był zostać zniszczony, jednak został zachowany na wypadek spodziewanych fałszerstw wyborczych.
Na uroczystej sesji po Przewodniczącym Lesławie Mikołajskim i Burmistrzu Marku Fryźlewiczu wystąpił Władysław Skalski - nowotarżanin, poseł wybrany wówczas z naszego województwa do Sejmu. Szczegółowo wspominał o czasach, kiedy zawiązywał się Komitet Obywatelski, kiedy Polska odzyskiwała prawdziwą niepodległość i zrzucała komunistyczny reżim.
Głos zabrał także obecny poseł na Sejm, Andrzej Gut Mostowy, który na sesję Rady Miasta przyjechał wprost z uroczystości ogólnopolskich odbywających się na Wawelu.
Na sesję, będącą jednocześnie miejskimi oficjalnymi uroczystościami Święta Narodu Polskiego przyszło wielu mieszkańców Nowego Targu związanych z KO "Solidarność" 20 lat temu. Obchody rocznicy uświetnili uczniowie nowotarskiej Państwowej Szkoły Muzycznej."

                                           

Foto-relacja
(zdjęcia Piotr Rayski-Pawlik):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I