I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Sprzątanie świata 2009

(24.04.2009) Piotr Rayski-Pawlik: "Uczniowie wszystkich nowotarskich szkół podstawowych i gimnazjów włączyli się w tegoroczną akcję "Sprzątanie świata" zorganizowaną w tym roku w dniach 20-22 kwietnia. Poszczególne szkoły zgodnie z własnymi harmonogramami zamiast zajęć lekcyjnych sprzątały swoje najbliższe otoczenie do przygotowanych wcześniej worków na śmieci i przy użyciu ochronnych rękawic plastikowych.
Akcja obejmuje zgodnie ze swoją nazwą - cały świat. W naszym kraju koordynacją działań zajmuje się fundacja "Sprzątanie świata". Jak podkreślają organizatorzy, w akcji nie chodzi o samo sprzątanie. Nie tam bowiem jest czysto, gdzie się sprząta, tylko tam, gdzie się nie śmieci. Mówiąc szerzej: nie tam środowisko jest czyste, gdzie się wydaje miliony na przeciwdziałanie skutkom zniszczeń, lecz tam, gdzie ludzie żyją mądrze - w harmonii z naturą. Celem podejmowanych działań jest zwrócenie uwagi najmłodszym na problem postępowania z odpadami stałymi.
Na zdjęciach akcja w Szkole Podstawowej nr 11, gdzie oprócz samego sprzątania odbyła się również uroczysta akademia z przygotowanym przez uczniów proekologicznym programem artystycznym."

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Rayski-Pawlik):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I