I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Zwiedzajmy zabytkowy kościół św. Anny w Nowym Targu

(01.06.2009) Marek Fryźlewicz - Burmistrz Miasta Nowy Targ: "Miasto Nowy Targ ze swoim cennym zabytkiem - kościołem św. Anny z XV w. położonym na nowotarskim cmentarzu leży na Szlaku Architektury Drewnianej. W 2009 roku kontynuowany jest projekt Małopolskiej Organizacji Turystycznej na zlecenie Województwa Małopolskiego. Miasto Nowy Targ przystąpiło do tego projektu, w ramach którego w okresie od 1 maja do 30 września w całej Małopolsce udostępnionych zostanie do zwiedzania 56 sakralnych obiektów drewnianych.
W ramach tzw. trasy podhalańskiej, kościół św. Anny udostępniony będzie poza godzinami nabożeństw w następujących dniach i godzinach:
czwartek 14:00 - 18:00
piątek 14:00 - 18:00
sobota 10:00 - 14:00
Finansowanie skromnego wynagrodzenia osób udostępniających do zwiedzania kościół św. Anny pochodzić będzie z budżetu Województwa Małopolskiego oraz z budżetu miasta Nowego Targu.
Mam nadzieję, że dodatkowe udostępnienie do zwiedzania naszego tak przecież cennego zabytku, który do II wojny światowej utrzymywany był i zarządzany przez miasto Nowy Targ, wpłynie na liczbę odwiedzających go mieszkańców i turystów, którzy będą mogli podziwiać piękno i "ducha" drewnianego kościoła, który jest od wieków świadectwem naszej bogatej historii i dowodem wiary, kultury i talentu naszych przodków. Przecież to
już Ksiądz Profesor Józef Tischner o drewnianym kościele w swojej ukochanej Łopusznej powiedział "Ciszą wszelkich cisz jest cisza kościółka. Kto chce znaleźć Boga musi wejść w ciszę."
Więcej informacji o całym przedsięwzięciu w Małopolsce znaleźć można na stronie www.drewniana.malopolska.pl."

fot. Marcin Jagła
 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I