I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Lekarstwo na pośpiech

(01.06.2009) Marcin Jagła - Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Urząd Miasta Nowy Targ: "Na nowotarskim Rynku uroczyście otwarto plenerową wystawę "Jan Paweł II Apostoł Pokoju". Wystawa jest częścią obchodów trzydziestej rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II do Nowego Targu.
Inicjatorem wystawy był ks. Marian Wanat proboszcz Parafii św. Katarzyny, który dopełnił wszystkich formalności związanych z jej wypożyczeniem z Katolickiego Centrum Kultury. Wystawa ta to zbiór fotografii obrazujących pontyfikat Jana Pawła II w obiektywie dwóch fotografów: Arturo Mariego oraz Baik Nam Sika.
Arturo Mari pochodzi z rodziny fotografów, od kilku pokoleń związanej z Watykanem. Kontynuuje on tradycję dziadka i ojca jako oficjalny osobisty fotograf papieży. Uwieczniał na kliszy pontyfikat Piusa XII, Jana XXIII, Pawła VI, Jana Pawła I, Jana Pawła II. Towarzyszył też Benedyktowi XVI w jego pierwszej pielgrzymce po Polsce.
Koreański fotograf Baik Nam Sik kilkakrotnie podróżował wraz z polskim papieżem w jego pielgrzymkach po świecie.
Choć zdjęcia udostępniono kilka dni temu to uroczyste otwarcie nastąpiło w piątek 29 maja. Mimo niesprzyjającej aury w otwarciu wzięli udział ks. Tadeusz Juchas, ks. Marian Wanat, Marek Fryźlewicz - burmistrz Nowego Targu oraz Maciej Jachymiak - wicestarosta.
To pierwsza wystawa o tak dużych rozmiarach usytuowana w plenerze. W ciągu kilku dni dało się zaobserwować duże zainteresowanie ze strony mieszkańców i turystów. Ludzie, którzy niekiedy w pośpiechu wpadają na Rynek aby zarobić zakupy, zatrzymują się i z przejęciem oglądają zdjęcia Honorowego Obywatela Nowego Targu.
Wystawę na nowotarskim Rynku można oglądać do połowy czerwca."

Foto-relacja (zdjęcia Marcin Jagła):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I