I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Najpopularniejszy sportowiec roku 2006 wybrany!

Zobacz również: Najpopularniejszy sportowiec 2001, 2002, 2004

(06.04.2006) Anna Karpiel: "Kamil Stoch został wybrany Najpopularniejszym Sportowcem Podhala 2005 roku. Jest to wynik plebiscytu zorganizowanego już po raz piąty przez zakopiański oddział Dziennika Polskiego. Tym razem swój głos oddało w nim rekordowo dużo, bo aż 3886 czytelników. Świadczy to o rosnącym z roku na rok znaczeniu i prestiżu tego plebiscytu.
W tym roku została ponadto rozszerzona jego formuła. Po raz pierwszy czytelnicy oprócz dziesięciu najpopularniejszych sportowców mogli także wybierać pięciu Młodych Asów Podhala spośród wyróżniających się sportowców w wieku do lat osiemnastu. Pierwszym Asem został skoczek Klimek Murańka. Uhonorowani w szczególny sposób zostali także dwaj znakomici sportowcy obchodzący właśnie swoje jubileusze: Franciszek Gąsienica Groń z okazji 50-lecia zdobycia brązowego medalu olimpijskiego w kombinacji norweskiej Cortina d’Ampezzo w 1956 roku oraz Józef Gąsienica Sobczak z okazji 40-lecia zdobycia dwóch srebrnych medali podczas mistrzostw świata w biathlonie w Garmisch-Partenkirchen w 1966 roku. Obecny na uroczystości redaktor naczelny Dziennika Polskiego, Ryszard Kołtun wręczył jubilatom statuetki zaprojektowane i wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem.
Honorowy patronat nad plebiscytem sprawowały władze powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego. Były one także fundatorami pucharów, które laureatom plebiscytu wręczyli starości Andrzej Gąsienica Makowski i Jan Hamerski. Nie zabrakło także okolicznościowych upominków od sponsorów. Natomiast portal internetowy www.podhale-sport.pl  ufundował nagrodę specjalną dla Karoliny Sztokfisz.
Uroczystość ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród odbył się w restauracji „Sabała”. Byli na niej obecni goście z Krakowa, oprócz redaktora naczelnego Dziennika Polskiego także dziennikarze z redakcji sportowej - Andrzej Stanowski i Jan Otałęga, którzy przeprowadzali wywiady ze zwycięzcami plebiscytu. Na spotkanie przybyli również przedstawiciele władz miejskich i powiatowych z Zakopanego i Nowego targu oraz środowisk sportowych z całego Podhala".

Najpopularniejszy Sportowiec Podhala w 2005 r.
1. Kamil Stoch (skoki)
2. Jarosław Różański (hokej)
3. Konrad Niedźwiedzki (łyżwiarstwo)
4. Ewa Pawlikowska (karate)
5. Robert Mateja (skoki)
6. Mateusz Podraza (unihokej)
7. Krystyna Pałka (biathlon)
8. Marcin Rolusz (hokej)
9. Marta Berezik (carving)
10. Jan Wegiera (sporty siłowe)

Młody As Podhala w 2005 r. (do lat 18)
1. Klimek Murańka (skoki)
2. Piotr Kostela (unihokej)
3. Sebastian Hajnos (hokej)
4. Wojciech Topór (skoki)
5. Adam Rwak (biathlon)
Nagroda specjalna - Karolina sztokfisz (6. miejsce)

NAGRODY HONOROWE - specjalne statuetki, zaprojektowane i wykonane przez Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara
• Franciszek Gąsienica Groń - w 50-lecie zdobycia brązowego medalu olimpijskiego w kombinacji norweskiej (Cortina d'Ampezzo 1956)
• Józef Gąsienica Sobczak - w 40-lecie zdobycia dwóch srebrnych medali podczas mistrzostw świata w biathlonie (Garmisch-Partenkirchen 1966)

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I