I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Konkurs recytatorski...

(15.03.2005) Piotr Kyc: "Zakończyły się eliminacje powiatowe 50 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Nowym Targu dla powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego. Organizatorami eliminacji było Starostwo Nowotarskie, Starostwo Tatrzańskie i Miejski Dom Kultury w Nowym Targu. Jury obradowało w składzie: Marta Łapczyńska PSM im. F.Chopina w Nowym Targu, Juliusz Chrząstowski - Teatr Stary w Krakowie, Wojciech Skibiński - Teatr J.Słowackiego w Krakowie. W przeglądzie wzięło udział 28 uczestników wyłonionych w toku eliminacji w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego. Uczestnicy prezentowali się we wszystkich czterech turniejach; recytatorskim, teatrów jednego aktora, wywiedzione ze słowa oraz poezji śpiewanej. Po wysłuchaniu prezentacji uczestników Jury postanowiło zakwalifikować do eliminacji rejonowych w Nowym Sączu następujące osoby - w turnieju recytatorskim:
Dorota Dulańska - I LO w Rabce, Barbara Czesak - ZS w Jabłonce, Joanna Brzegowska I LKO w Nowym Targu, Magdalena Pańszczyk I LO w Nowym Targu, Łucja Fryżlewicz I LO w Nowym Targu. Ponadto jury postanowiło przyznać wyróżnienia bez kwalifikacji do następnego etapu konkursu dla: Kingi Dębskiej z LO w Krościenku n/Dunajcem, Agnieszki Buły z I LO w Nowym Targu, Jakuba Ceglarza - z I LO w Nowym Targu, Marka Topora - z I LO w Nowym Targu, Liliany Róż - z I LO w Nowym Targu, Małgorzaty Zięby - z I LO w Nowym Targu.
Przed ogłoszeniem werdyktu jury i wręczeniem nagród zwycięzcom, na scenie nowotarskiego MOK-u wystąpiła młodzieżowa grupa teatralna prezentując znane utwory Adama Mickiewicza w zaskakującej aranżacji. Recytowanie poezji, to sztuka trudna, zarezerwowana dla ludzi szczególnie wrażliwych i uzdolnionych. Dzięki nim wskrzeszana jest poezja i jej piękno. Cieszy fakt, że są jeszcze młodzi ludzie, którzy czytają wiersze, uczą się ich na pamięć i stają do konkursów pięknego, mądrego ich mówienia. Nie jest to rzecz powszechnie spotykana, dlatego "czapki z głów" przed uczestnikami konkursu i podziękowania dla organizatorów. Życzę sukcesów w eliminacjach".

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I