I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Tatrzańska jesień...

(20.11.2005) Piotr Kyc: "Kolejny konkurs fotograficzny zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Zakopanem cieszył się dużym zainteresowanie miłośników fotografii. Jury zapoznało się z 380 pracami nadesłanymi z całej Polski. Poziom prac był bardzo wysoki. Nagrodzono fotografie na których utrwalono ciekawy wycinek rzeczywistości i oryginalne walory plastyczne oraz kolorystyczne.
Skład jury:
1. Stanisław Momot - przewodniczący
2. Edward Tybor
3. Barbara Baniecka Dziadzio
4. Michał Gąszienica - Szostak
5. Jerzy Jędrysiak
6. Marek Król Józaga
7. Maciej Krupa
8. Zbigniew Ładygin
9. Krzysztof Król Łęgowski

Zwycięzców wyłoniono spośród 74 autorów nadesłanych prac.
W piątkowy wieczór, w Galerii "Stara Polana" na ulicy Nowotarskiej ogłoszono zwycięzców i wręczono nagrody. Oto lista osób nagrodzonych.
I nagroda - Piotr Barszczowski
II nagroda - Mariusz Połowczuk
II nagroda - Piotr Targosz
wyróżnienie - Bogusław Pawłowski
wyróżnienie - Stanisław Zych

Wicestarosta Powiatu Tatrzańskiego Andrzej Skupień wręczył również uczestnikom liczne prezenty i dyplomy. Na przybyłych do galerii gościa czekała wystawa kilkudziesięciu konkursowych prac. Konkurs był otwarty. Potwierdzają to wystawione fotografie. Obok zdjęć profesjonalnych, zachwycających jakością, kompozycją i dopracowaniem możemy zobaczyć zdjęcia robione aparatami kompaktowymi przez entuzjastów fotografii. Jedna z uczestniczek - Pani ze wschodniej Polski, autorka wyróżnionej na wystawie pracy pokazuje mi ciekawe zdjęcie wykonane malutkim aparatem. Cieszy się, że zauważono jej zdjęcie, które technicznie odbiega od pozostałych. Dostrzeżono to, co było w nim niezwykłego. Trzeba przyznać, że Jury konsekwentnie starało się dostrzec zdjęcia niebanalne w swoim wyrazie, odchodzące od sztampy klasycznych, jesiennych widoków. Potwierdzeniem tego założenia jest nagrodzone praca Piotra Barszczewskiego, który potrafił znaleźć w tatrzańskim krajobrazie ( %u2026i pomysłowo nazwać - to też duża sztuka) zaskakującą kompozycję. W efekcie zwykłe stało się niezwykłe. Takich ujęć się nie zapomina i jest ich więcej w Starej Polanie. Zapraszamy do Galerii na ulicę Nowotarską 59".

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "TATRZAŃSKA JESIEŃ 2005" zorganizowanego przez Zarząd Powiatu Tatrzańskiego w Zakopanem.
Jury konkursowe w składzie: Stanisław Momot - przewodniczący, Edward Tybor, Barbara Baniecka Dziadzio, Michał Gąsienica Szostak, Jerzy Jędrysiak, Marek Król Józaga, Maciej Krupa, Zbigniew Ładygin, Krzysztof Król Łęgowski - sekretarz.
obradujące w Starostwie Powiatowym w Zakopanem przy ul. Chramcówki 15 w dniu 9 listopada 2005 r. zapoznało się z 380 pracami nadesłanymi przez 74 autorów.
Jury z satysfakcją odnotowało bardzo wysoki poziom nadsyłanych prac oraz z zadowoleniem przyjęło informację o wysokiej popularności konkursu, o czym świadczy zarówno ilość zgłoszonych prac, jak i miejsca, skąd zostały nadesłane (miejscowości Podhala i całej Polski).
Jury starało się dostrzec zdjęcia niebanalne w swoim wyrazie, odchodzące od sztampy klasycznych, jesiennych widoków. Stąd zostały nagrodzone zdjęcia dostrzegające ciekawy wycinek rzeczywistości i oryginalne walory plastyczne oraz kolorystyczne.

I nagroda dla Pana Piotra Barszczowskiego za nowoczesne widzenie pejzażu - godło SYMBOL oraz prenumerata roczna Ogólnopolskiego Miesięcznika Fotograficznego FOTO
II nagroda dla Pana Mariusza Połowczuka - godło POŁEK 85011 oraz prenumerata roczna Ogólnopolskiego Miesięcznika Fotograficznego FOTO
III nagroda dla Pana Piotra Targosza - godło DZIUNIEK 10197 oraz prenumeratę roczną Ogólnopolskiego Miesięcznika Fotograficznego FOTO

Jury przyznało następujące wyróżnienia:
Nagroda 500 zł ufundowana przez Spółdzielnię Pracy ARGO-FILM dla Pana Bogusława Pawłowskiego - godło MATRIX 80125
Nagrodę 500 zł ufundowana przez LABOPAK SYSTEM dla Pana Stanisława Zycha - godło STACHU Prenumerata roczna kwartalnika "Tatry" dla Pana Andrzeja Kryzy - godło BENIGNUS 20
Voucher do Hotelu "Belvedere"**** w Zakopanem dla Pana Piotra Grochala - godło RACZEK (nagroda ufundowana przez Grupę Hotelowo - Turystyczną "TRIP" O/Zakopane)
Voucher do Hotelu "Warszawa"*** w Augustowie dla Pana Stanisława Jawor - godło BJ 5 (nagroda ufundowana przez Hotel "Warszawa"*** w Augustowie)

Ponadto Jury postanowiło przyznać honorowe wyróżnienie w formie nagrody rzeczowej Panu Grzegorzowi Mazurowi - godło GREGOR (aparat fotograficzny Polaroid 6300 ZOOM ufundowany przez P.H.U. FOTO NOVA Sp. z o.o. oraz plecak turystyczny ufundowany przez Firmę JPA)

Nagrody w postaci plecaków turystycznych ufundowanych przez firmę JPA oraz aparaty jednorazowe CAR ACCKIT ufundowane przez Firmę HIGH QUALITY MINILAB SERVICE przyznano najmłodszym uczestnikom konkursu:
Alicji Sztokfisz - godło PIERWSZACZEK, Iwonie Budz - godło SZÓSTACZEK, Łukaszowi Rzadkosz - godło DRUGACZEK

Jury nie przyznało Regulaminowej Nagrody Specjalnej dla uczestnika zamieszkałego najdalej Zakopanego.
Jury docenia rosnące zainteresowanie konkursem i konsekwentnie podnoszącym się poziomem nadchodzących prac.

Jury proponuje, aby w regulaminie na przyszły rok uwzględnić kategorie wiekowe:
dziecięca - szkoły podstawowe, młodzieżowa - szkoły gimnazjalne + szkoły średnie, dorośli - od lat 18
Pozostałe warunki regulaminu pozostają bez zmian.
Na tym protokół zakończono i podpisano.
Stanisław Momot - przewodniczący, Marek Król Józaga, Paweł Murzyn, Jerzy Jędrysiak, Michał Gąsienica Szostak, Zbigniew Ładygin, Edward Tybor, Krzysztof Król Łęgowski - sekretarz

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I