I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Obchody 218 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

(05.05.2009) Katarzyna Szwajnos Różak: "Jak co roku Gmina Poronin uroczyście świętowała obchody 218 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które zgromadziły przedstawicieli władz samorządowych, wielu instytucji i środowisk.
Obchody 3 Maja rozpoczęły się uroczysta Mszą Św. w kościele parafialnym w Poroninie. Po Mszy okolicznościową akademię przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół w Nowem Bystrem. Następnie poczty sztandarowe oraz uczestnicy przeszli na teren Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie Wójt Gminy Bronisław Stoch wygłosił 3 Majowe przemówienie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta zagrała koncert.
Po południu uroczystości przeniosły się na Małe Ciche na Tarsówkę. Tarasówka rozdźwięczała od owczych zbyrkadeł i góralskiej muzyki. Słoneczko grzało licznie przybyłych na XXVIII Bacowskie Święto. Nastąpiło poświęcenie baców i juhasów, owiec i baranów, pól i hal. Mszę Św. w kaplicy Św. Bartłomieja odprawiło 2 księży: ks. Proboszcz z Białego Dunajca Zdzisław Dobrzański i ks. Proboszcz z Małego Cichego O. Wojciech Jezienicki. Po mszy turyści mogli skosztować świeżego oscypka, bundzu i żętycy z szałasu Andrzeja Zapotocznego." 

Foto-relacja (zdjęcia Łukasz Nodzyński):

Foto-relacja (zdjęcia Stanisław Gał):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I