I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Bezpieczny przejazd...

(27.08.2006) Hanka Buńda: "W czwartek 24 sierpnia na przejazdach kolejowych pomiędzy Nowym Targiem a Zakopanem Prowadzona była akcja "Bezpieczny przejazd zależy także od Ciebie". Akcja polegała na wręczaniu ulotek, pouczaniu kierowców ale również na karaniu za niewłaściwe zachowania na przejazdach kolejowych. W akcji brali udział pracownicy kolei m.in. Naczelnik Sekcji Eksploatacji Chabówka Mieczysław Bocheńczak i Straż Ochrony Kolei Rejon Nowy Sącz z zastępcą komendanta tegoż rejonu Franciszkiem Florkiem. Uczestniczyli również policjanci z Powiatowych Komend Policji w Nowym Targu i Zakopanem. Na przejeździe w Szaflarach obecny był zastępca Naczelnika Ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu Nadkomisarz Roman Kościelniak. Podkreślał, że "zagrożenie wynika w większości z nieuwagi kierowców". Zgadzali się z tym panowie Mieczysław Bocheńczak i Franciszek Florek przypominając, że ze statystyk wynika że aż 97% wypadków na przejazdach kolejowych powodują kierowcy.

Kampania społeczna "Bezpieczny przejazd zależy także od Ciebie" jest organizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i ma na celu zwrócenie kierowcom uwagi na zagrożenie jakie sami prowokacją nieodpowiedzialnym zachowaniem na przejazdach kolejowych. Droga hamowania pociągu jadącego z prędkością 100 km/h to aż 700 metrów, w sytuacji gdy maszynista widzi przeszkodę na przejeździe może tylko włączyć hamulec i czekać. Dlatego tak istotne jest żebyśmy zdawali sobie sprawę z tego jaka wiele zależy od nas samych - kierowców.

Kampania społeczna "Bezpieczny przejazd zależy także od Ciebie" organizowana jest po raz drugi i na skale szersza niż w roku ubiegłym. W lipcu i sierpniu roku 2005 podczas pierwszej edycji kampanii liczba wypadków na przejazdach kolejowych spadła aż o 23%. To imponujący wynik, zwłaszcza że miesiące letnie to te w których przemieszczamy się o wiele intensywniej i liczba wypadków wówczas rośnie".

Foto-relacja (zdjęcia Hanka Buńda):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I