I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Przednówek w Polanach - 2003

Informacje: www.koscieliska.pl

(04.05.2003) Niedziela była drugim i ostatnim dniem tegorocznego Przednówka w Polanach. Tym razem pogoda znakomicie dopisała. Po uroczystej Mszy w parafii p. w. św. Kazimierza w Kościelisku odbył się paradny przejazd przez wieś banderii konnej, bryczek i wozów. Na polanie Biały Potok, przy szałasie u bacy, zagrała muzyka a goście skosztowali zyntycy, bundzu, oscypka. Kolejna część niedzielnej "uczty" odbyła się w Domu Ludowym. Przez kilka godzin licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać występujące grupy góralskie. Jury wytypowało najlepszych:
Wyniki przedstawił Józef Pitoń. Wśród grup rodzinnych wyróżniono Stopków-Faktorów z Kościeliska. W przeglądzie śpiewu weselnego wyróżnienia przyznano drużbom z zespołu "Regle" z Poronina i pytacom z zespołu im. Bartusia Obrochty z Zakopanego. W kategorii śpiewu pasterskiego nagrodzono: w grupie młodszej, dziewczęta z zespołu "Regle" z Poronina; w grupie starszej "Polaniorki" z Kościeliska i dziewczęta z Bustryku. Wg jury grę na instrumentach pasterskich najelpiej zaprezentował Andrzej Stopka-Mocarny z Kościeliska. Wśród Młodych Muzykantów wyróżnienie przypadło "Bliźniokom" z Nowego Targu. Specjalne nagrody otrzymali: rodzinia Bukowskich-Palorzy, rodzina Józefa Bukowskiego-Tyrały, Muzyka Hawryły z Cichego, Krzysiu Gał, Tomek Majerczyk - obaj z "Jutrzenki", Wojciech Śliwiński z Poronina, Muzyka Chrobaków z Witowa, Muzyka Kazia Karpiela z Kościeliska, oraz grupa dziewcząt z zespołu "Regle" z Poronina. Już za rok XII Przednówek w Polanach.

XI Przednówek w Polanach już za nami. Kto nie był w tym czasie w Kościeliskach niech żałuje. "Na osłodę" kilka fotografii. I jeszcze jedna ważna informacja - już za rok XII Przednówek w Polanach.

(03.05.2003) Rozpoczął się Przednówek w Polanach. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorom. Efektem było oficjalne rozpoczęcie imprezy nie na Siwej Polanie a w Domu Ludowym. Otwarcia dokonał wójt Gminy Kościelisko Bohdan Pitoń. Po występie zespołu "Gronie" z Żywca odbyła się konferencja prasowa. Maria Bętkowska i Maria Delkowska mówiły o historii Przednówka w Polanach, promocji Gminy i Kole Kwaterodawców:

W serwisie kilka fotek z Domu Ludowego z otwarcia imprezy:


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I