I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
W Rabce będzie jeszcze weselej...

(08.04.2008) Henryk Urbanowski: "Trwająca kilka minut owacja oraz gromkie odśpiewanie „Sto lat” ze wszystkimi zwrotkami (ale bez lancy ułańskiej, boć to baba) zakończyły spotkanie autorskie Wandy Czubernatowej poświęcone jej najnowszej książce „Góralskie jadło na co dzień i od święta” w Rabie Wyżnej.
Znakomita poetka i kucharka podjechała pod remizę OSP jak prawdziwa gwiazda (niektórzy mówili, że jak Doda) – srebrzystym terenowym nissanem prowadzonym przez syna. Ubrana w kieckę od Siekierki, z czerwoną wielką wstążką we włosach i śmiesznych słonecznych okularach intrygowała wampirycznym makijażem, jakby sińcem pod prawym okiem.
Na spotkanie stawiło się ok. 200 osób, w tym nowotarski starosta Krzysztof Faber, wójt Andrzej Dziwisz, przewodniczący Rady gminy Marian Wojdyła i rabiański proboszcz ks. Prałat Antoni Zuziak.
Wiele osób przyglądało mu się, jak będzie reagował na rubaszne teksty, bez których twórczość pani Wandy byłaby jak postny kleik dla ciężko chorego. Bo i Kabaret „Truteń” przedstawił co bardziej pieprzne kawałki (rewelacyjna piosenka „Józek z młaki” autorstwa W. C. oraz męski strip-tease w wersji soft), a i promujący książkę Jerzy Tawłowicz z Zakopanego też wybierał takie fragmenty, w których poetka dokonała negliżu swej nadgryzanej przez grzeszki duszy.
A ksiądz Zuziak wszystkich zaskoczył. Poprosił poetkę, by zarecytowała wierszyk o wikarym. Nie wiadomo, czy o ten mu chodziło, ale pani Wanda przypomniała sobie taki utwór opisujący, jak to wikary z gosposią przez całą noc lepił pierogi, a za 9 miesięcy urodził się z tego lepienia wikary malutki.
Zapowiada się, że na Wiosennej Gali Humoru Góralskiego w Rabce będzie jeszcze weselej (czwartek, 10 kwietnia, godz. 19.00 w kawiarni „Zdrojowa”).
Bo do tego co było w Rabie dojdzie jeszcze wystawa zdjęć Piotra Kuczaja pt. :Wielkie żarcie” z Wandą Czubernatową, członkami kabaretu „Truteń” i niektórych mieszkańców Rabki jako bohaterów zabawnych scen.
Wstęp wolny ale od 18 lat. Podczas spotkania będzie sprzedawana książka pani Wandy „Góralskie jadło” poetka, jak na gwiazdę przystało będzie wpisywała dedykacje i rozdawać autografy."

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kuczaj):

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I