I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Rekord na rabiańskiej Familiadzie

(27.11.2007) Henryk Urbanowski: "Raba Wyżna 25 listopada 2007 r. Blisko dwustu mieszkańców Raby Wyżnej i sąsiednich miejscowości zgromadziła VII Familiada zorganizowana w tamtejszym Domu Parafialnym już całkowicie odbudowanym po pożarze. Pracujące w kołach zainteresowań artystycznych dzieci pokazały co potrafią, a rodzice nagradzali oklaskami. Owacje na stojąco zgotowano rabiańskiemu proboszczowi ks. prałatowi Antoniemu Zuziakowi, który kilka dni wcześniej został uznany za jednego z czternastu najlepszych proboszczów w Polsce (nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zajął II miejsce).
Wielkie emocje rozbudziła licytacja prac plastycznych rabiańskich dzieci i innych przedmiotów wystawionych na sprzedaż w celach charytatywnych. Wszystkie fanty sprzedano za łączną sumę 3,100 zł –Nigdy dotąd rabianie nie byli tak hojni – stwierdziła z radością pani Teresa Rusnakowa, współorganizatorka imprezy.
Najwięcej zapłacił wójt gminy Andrzej Dziwisz, który za 800 zł nabył dla żony obraz studentki ASP Katarzyny Urbaniak wystawiony po cenie początkowej 50 zł.
Z kolei poseł Edward Siarka za fotografię z 1977 r. przedstawiającą kard. Karola Wojtyłę obwożonego bryczką po Rabie dał 370 zł. Ostro licytowali również starosta nowotarski Krzysztof Faber, miejscowi księża-Antoni Zuziak, ks. dyr. Adam Kaczor oraz przedsiębiorcy Monika i Andrzej Bochnakowie. Zebrane środki zasilą konto pomocy cierpiącej na przewlekłą chorobę płuc Karolinki Jaskowiak, część zostanie przeznaczona na zakup artykułów malarskich dla Domu Parafialnego i na stypendia.
Tego wieczoru sześć studentek pierwszego roku uczelni krakowskich pochodzących z terenu gminy Raba Wyżna otrzymało certyfikaty przyznanych im rocznych stypendiów na naukę w wysokości po 3800 zł .Ufundowały je Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości z Łodzi, Fundacje Wspierania Wsi z Warszawy i Stowarzyszenie Oświatowe z Raby Wyżnej".

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kuczaj piotr.kuczaj@neostrada.pl):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I