I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Prezenty dla dzieci w dniu ich święta

(03.06.2009) Henryk Urbanowski: "Kardynał Stanisław Dziwisz zaapelował do mieszkańców Raby Wyżnej, aby wzięli udział w wyborach do europaralmentu. – I wybierajcie takich, którzy myślą tak jak i wy myślicie – dodał.
Metropolita krakowski był najwyższym rangą gościem na uroczystości oddania do użytku stadionu „Orlik” w Rabie Wyżnej i dwie godziny później oficjalnego otwarcia nowoczesnej, dużej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Rokicinach Podhalańskich. Oczywiście, oba te obiekty poświęcił.
Wydarzenie to miało charakter ponadlokalny, a oba obiekty oddane 1 czerwca, kto wie czy nie były najwspanialszymi i najkosztowniejszymi prezentami przekazanymi dzieciom i młodzieży w ich Dniu w skali nie tylko regionalnej, ale i ogólnopolskiej.
Uroczystości zgromadziły wiele osobistości politycznych: sześcioro posłów (Anna Paluch, Andrzej Gut-Mostowy, Marek Biernacki, Andrzej Czerwiński, Ireneusz Raś – inicjator budowy orlików oraz Edward Siarka), dwóch senatorów (Stanisław Kogut i Tadeusz Skorupa), przybył także euro deputowany Bogusław Sonik. Licznie reprezentowane były też władze Małopolski z wicemarszałkiem Leszkiem Zegzdą na czele. Oczywiście, był też starosta nowotarski Krzysztof Faber, burmistrzowie i wójtowie kilku gmin – Rabki – Zdroju, Czarnego Dunajca, Mszany Dolnej i Niedźwiedzia oraz radni ze słowackiej gminy Ganovce. W komplecie stawiła się ekipa włodarzy rabiańskich z wójtem Andrzejem Dziwiszem i przewodniczącym rady gminy Marianem Wojdyłą na czele, a także ks. prałatem Antonim Zuziakiem, proboszczem rabiańskiej parafii na czele miejscowego kleru. Przyjechali też goście specjalni – ks. infułat Józef Wójcik z Suchedniowa znany z tego, że w latach 50 wykradł „aresztowany” przez Urząd Bezpieczeństwa obraz Matki Boskiej Częstochowskiej z Jasnej Góry. Z Zakopanego z kolei dojechał siostrzeniec patrona szkoły w rokicinach Bronisława Czecha – Jacek Kapłan Czech z małżonką. Uroczystości pozbawione były sztywnych akcentów, miały familiarny charakter i niebo nawet im sprzyjało, bo z chwilą przyjazdu kardynała przestał padać deszcz.
Rabiański Orlik to cały kompleks wielofunkcyjnych obiektów sportowych i boisko piłkarskie o wymiarach 30x62 m ogrodzone siatką do wysokości 4 m z piłkochwytem do wysokości 5 m, a także boisko wielofunkcyjne o wymiarach 19,1x32,1 m ogrodzone do wysokości 4 m, budynek z szatniami i sanitariatami, plac zabaw oraz duży parking. Oświetlenie umieszczone zostało na ośmiu słupach, a boiska pokryte zostały sztuczną murawą. Jeszcze zanim kardynał z pozostałymi gośćmi odjechał do Rokicin, na boisku rozegrany został pierwszy mecz.
Z kolei rokiciańska hala sportowa to obiekt o pięknie ukrytej architekturze zewnętrznej wpisującej się w szkolny kompleks, wysoka, o wymiarach parkietu 24x12 m. Oba obiekty zostały wybudowane ze środków Ministra Sportu, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz budżetu gminy Raba Wyżna."

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kuczaj piotr.kuczaj@neostrada.pl):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I