I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Mistrzostwa w dojeniu krowy...

(18.07.2005) V MISTRZOSTWA POLSKI W DOJENIU SZTUCZNEJ KROWY. Plac Rekordów w rodzinnym parku rozrywki Rabkoland w Rabce – Zdroju. Impreza pod patronatem Burmistrza Rabki - Zdrój, Antoniego Rapacza. W rywalizacji wzięło udział 40 zawodników wieku od 14 do 65 lat. W dniu imprezy Rabkę - Zdrój na zaproszenie Burmistrza, odwiedziło 47 sołtysów województwa podlaskiego. 10 z nich wzięło udział w mistrzostwach. W V jubileuszowych mistrzostwach zwyciężyła Katarzyna Czubaj z Jaśkowic gm. skawina, w. małopolskie. Udoiła 2150ml - co jest nowym rekordem Polski!! Poprzedni ustanowiony w 2001 roku wynosił 2100ml i należał do Jana Maciończyka skarbnika gm. Marklowice Śląskie. Nowa mistrzyni i rekordzistka nie jest nowicjuszką w dojeniu sztucznych krów - w ubiegłorocznych zawodach zajęła III miejsce.
Tytuł I wicemistrza przypadł reprezentantowi tzw. „silnej grupy” sołtysów z Podlasia, a dokładnie synowi Sołtysa miejscowości Miejskie Nowiny w gm. Sokółka, w. podlaskie. - Mariuszowi Dobrzyńskiemu, który udoił 2100ml.
II wicemistrzem został Mariusz Smiłek z Krakowa z wynikiem 2000ml.
Ubiegłoroczny mistrz Stanisław Hodurek z Trzebunii(w.małopolskie) był czwarty (1950ml), a mistrz z 2003 roku Tomasz Kantorowicz z Raby - Wyżnej - piąty(1900ml).
Poza konkursem swoich sił w dojeniu sztucznej krowy spróbował też Burmistrz Rabki - Zdrój Antoni Rapacz - jego wynik 1250ml uplasował by go okolicach piętnastego miejsca. Burmistrz wręczał również nagrody ufundowane m. in. przez Spółdzielnie Mleczarską w Nowym - Targu Hey! Zwycięzca otrzymał 300zł, wpis do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości na rok 2006, puchar oraz dyplom. I wicemistrz 200zł, wpis do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości na rok 2006, puchar oraz dyplom.
II wicemistrz 100zł, wpis do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości na rok 2006, puchar oraz dyplom. Każdy uczestnik otrzymał dyplom dojarza czyli specjalny certyfikat potwierdzający jego umiejętności dojarskie oraz Polską Księgę Rekordów i Osobliwości 2005. Chętnych do dojenia było dużo więcej, ale liczba miejsc była ograniczona do 40. Zawodnicy biorący udział w mistrzostwach byli m. in. z Rabki, Krakowa, Lublina, w. podlaskiego, Sopotu czy Jastrzębia - Zdroju (w.śląskie). Podczas mistrzostw odbyła się degustacja wyrobów mleczarskich Spółdzielni Hey! z nowego targu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się maślanka truskawkowa. Zapraszamy na następne niezwykłe mistrzostwa - Mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych w trzecią sobotę sierpnia.

Foto-relacja (zdjęcia Jan Ciepliński):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I