I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Dzień dziecka w Rabkolandzie...

(09.06.2006) W niedzielę 4 czerwca w „Rabkolandzie odbyła się II edycja – organizowanego z okazji Dnia Dziecka – festynu „Przedsiębiorcy Podhala dzieciom”. Inicjatorem i głównym organizatorem jest Poseł Andrzej Gut-Mostowy, współorganizatorami Tatrzańska Izba Gospodarcza (Pan Prezes Andrzej Kawecki) i Nowotarska Izba Gospodarcza (Pan Prezes Marek Teper). Koordynatorem całego przedsięwzięcia był Jacek Raźny – dyrektor Biura Poselskiego Andrzeja Guta-Mostowego.
Od rana autobusy dowoziły do „Rabkolandu” uczniów wytypowanych przez szkoły i wychowanków domów dziecka (w sumie ponad tysiąc dzieci). Już w autobusie czekał na nie kupon gwarantujący 10 bezpłatnych przejazdów, a w „Rabkolandzie” przygotowano słodki poczęstunek (ufundowany przez sponsorów: Macieja Rzankowskiego - cukiernia „Samanta” z Zakopanego, Zbigniewa Steskala i firmę Coca Cola). W konkursach można było wygrać liczne nagrody, z których najcenniejsze były 2 rowery podarowane przez Ryszarda Lasyka z firmy Ital-Bike”.
Z wielu wspaniałych atrakcji „Rabkolandu” w tym roku skorzystało prawie 3 tysiące dzieci – oprócz tych przywiezionych autobusami i busami bawiły się dzieci, które do „Rabkolandu” dotarły ze swoimi rodzicami, by wykorzystać bezpłatne kupony wyjęte z Tygodnika Podhalańskiego czy Gazety Krakowskiej. Nie przeszkodził im w tym nawet deszcz, który pojawił się godzinach popołudniowych.
Radości z doskonałej zabawy było co niemiara – widać ją było na roześmianych buziach rozbawionych i zadowolonych dzieciaków dosłownie szturmujących karuzele i inne urządzenia Parku Rozrywki.
Organizatorzy dziękują za współpracę również firmie „Rabkoland” Eugeniusza Wiechy oraz dyrektorowi zakopiańskiego PKS Sylwestrowi Morańdzie za zastosowanie specjalnych cen za przewóz dzieci.
Zgodnie z obietnicą Posła Andrzeja Guta-Mostowego:
„Do zobaczenia za rok w „Rabkolandzie” na III już imprezie „Przedsiębiorcy Podhala dzieciom!”.

Foto-relacja (zdjęcia Agencja Reklamowa GALICA):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I