I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
RABKA GOŚCIŁA GWIAZDY FITNESS

(26.02.2006) Mariola Burcan: "W sobotnie popołudnie, 25 lutego odbył się I MARATON FITNESS - „RABKA & FRIENDS”.
Organizatorzy Maratonu to utytułowani instruktorzy Elite Poland Fitness School, Krzysztof Mrożek - założyciel Szkoły, Master WPT, ogólnopolski prezenter fitness, choreograf i tancerz, Joanna Zawadzka – Elite Master Instructor Team, Katrzyna Gordon- Elite Profesjonal Instructor, oraz instruktorzy fitness- Agata Wójciak i Łukasz Wójtowicz. Gościem imprezy była Joanna Kowalska-Miss Fitness Poland 2005. Dosłownie - prawdziwe gwiazdy fitness.
W programie , mającym charakter konkursu na najaktywniejszych, wzięło udział 124 uczestników. Sala gimnastyczna Szk.Podst. nr 2 wypełniła się, przede wszystkim, zgrabnymi dziewczynami. Nie brak było też wysportowanych pań.
Rozróżnić można było osoby, które zaczynają uprawiać ten sport, jak i bardziej zaawansowane, a także instruktorów fitness. Program objął wszystkie lekcje pokazowe z zakresu fitness : dance power, body sculpt, latino show, marenqua & stretching. Podziwiać można było tak liczną grupę osób wykonującą w zgodnym rytmie ćwiczenia, z wielkim zaangażowaniem, wręcz z zapałem, mimo dużego wysiłku i dużej skali trudności. W końcu zajęcia prowadzili profesjonalni instruktorzy fitness. To wielki sukces organizatorów, że udało się aż tylu młodych ludzi zachęcić do ruchu przy muzyce.
To, że przewagę uczestników stanowiły dziewczęta, nasuwa wniosek, że chłopcy chyba wolą hip-hop. Zademonstrowali przy tej okazji krótki taniec a dość licznie zgromadzona publiczność doceniła ich brawami.
Zauważyłam w gronie uczestniczek, podczas latino show, osobę wyróżniającą się szczególnie na parkiecie doskonałym poczuciem rytmu, utrzymaniem tempa , gracją. Okazało się, przy bliższym poznaniu, że Anna Ciochoń , studentka Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, (tarnowianka, więc moja krajanka, stąd i może jeszcze jakiś magnetyzm przyciągania pozwolił nam się poznać), tańcem zajmuje się od dziecka. Balet- to jej samodzielny, świadomy wybór, jej pasja. Od ósmego roku życia kształci się w tym kierunku. Najpierw były to zajęcia baletowe w domu kultury, potem ukończona Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu, a teraz planuje studiować choreografię. Fitness uprawia dla utrzymania kondycji i ze względu na latino show. Ania niemal oddycha tańcem, ma dużą wyobraźnię i muzykalność. Niech się spełnią jej marzenia o choreografii.

Krzysztof Mrożek – założyciel Elite Poland Fitness School, w rozmowie ze mną, podkreślił , że sport ten, tak znakomicie podtrzymujący zdrowie, kondycję i jednocześnie relaksujący, jest niestety w naszym regionie-Podhala mało popularny.
W innych regionach Polski fitness aktywizuje setki uczestników. Stąd wielka potrzeba promowania u nas tej sztuki sportowej, tak wśród młodzieży, jak i wśród dorosłych. Fitness może być jednym z elementów zdrowego trybu życia.
Pan Krzysztof wyraził swą wdzięczność instruktor Agacie Wójciak i wielu sponsorom imprezy za pomoc. Ma nadzieję, że za rok, podczas II Maratonu Fitness, sala gimnastyczna „Dwójki” okaże się za mała z powodu liczby uczestników.
Podczas podsumowania imprezy najaktywniejsi uczestnicy otrzymali nagrody od sponsorów. Wszyscy otrzymali certyfikaty i drobne upominki. Na podsumowanie przybył Burmistrz Miasta Antoni Rapacz.
W Maratonie brały udział osoby nie tylko z Rabki i okolic, ale także z różnych stron Polski, m.in. z Krakowa, Tarnowa, Lublina. Takie wydarzenie jest dobrą promocją Rabki-Zdrój.
Impreza okazała się ze wszech miar udana. Gratuluję pomysłodawcom i organizatorom.
Już sobie obiecałam, że w kolejnym, drugim maratonie postaram się czynnie uczestniczyć, po prostu dla zdrowia i dobrej, wspólnej zabawy. Zachęcam wszystkich.
Zainteresowanych fitness odsyłam na stronę internetową Elite Poland Fitness School: www.epfs.pl".

Mariola Burcan- Kawaler Orderu Uśmiechu.

Foto-relacja (zdjęcia Jan Ciepliński):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I