I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Dominowo

(07.08.2006) Małgorzata Mrozińska: "W ubiegłym roku rozpoczęła sie współpraca pomiędzy Rabka-Zdrój i niewielką gminą w Wielkopolsce – Dominowem. Przypieczętowała ją Umowa o Współpracy podpisana 29 lipca 2005r. przez Burmistrza Rabki Antoniego Rapacza oraz Wójta Dominowa Jana Lubasa. Od tamtej pory przedstawiciele władz i mieszkańcy partnerskich gmin odwiedzają się wzajemnie. Pierwsi - omawiają szczegóły dalszej współpracy, drudzy – zwiedzają i wypoczywają. W niedzielę, 6 sierpnia po raz kolejny gościliśmy w Rabce delegację z Dominowa. Rabkę odwiedzili: Wójt Gminy Dominowo - Jan Lubas z żoną, Vce Wójt - Marek Kistowski, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - Rafał Kordacki, któremu również towarzyszyła małżonka oraz Przewodniczący Rady Gminy - Krzysztof Prusak.
Przybyłych gości przywitał Burmistrz Miasta Antoni Rapacz oraz Marta Wójciak i Katarzyna Kolecka z Biura Promocji, Informacji i Integracji Europejskiej Urzędu Miasta. Głównym punktem wizyty było odsłonięcie tablicy “Gminy Partnerskie” umieszczonej na cokole pomnika Świętego Mikołaja. Burmistrz Antoni Rapacz podkreślił jak ważne jest dla Rabki (jak i zapewne dla każdej gminy) szukanie przyjaciół i nawiązywanie nowych kontaktów. Współpraca z Dominowem już wydała pierwsze owoce i miejmy nadzieję, że z czasem będzie ich przybywać. Dla Dominowa partnerstwo Rabki – gminy większej, częściej odwiedzanej przez turystów jest możliwością przyspieszenia rozwoju i poszerzenia promocji. Wójt Jan Lubas zaprosił przedstawicieli władz Rabki z Burmistrzem Antonim Rapaczem na czele do wzięcia udziału w dożynkach w Dominowie. Wizyta ta zaplanowana jest na początek września.
Po odsłonięciu tablicy goście podczas przejażdżki dorożkami mieli okazję obejrzeć Rabkę oraz zapoznać się z prowadzonymi tam inwestycjami - przejechali świeżo wyremontowaną ulicą Zakopiańską, a także obejrzeli odnowiony budynek Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z sygnalizacją świetlną, której instalacja podniosła bezpieczeństwo dzieci. Następnie odwiedzili pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II w Parku Zdrojowym, gdzie Burmistrz Miasta Rabka-Zdrój i Wójt Dominowa złożyli znicze. Stamtąd udali się do Kawiarni Zdrojowej na obiad. Po drodze sprawdzili jeszcze jak postępują prace przy budowie fontanny przed kawiarnią oraz przy remoncie deptaku.
Gościom przekazano materiały promocyjne dotyczące Rabki oraz pocztówki nawiązujące tematyką do harmonijnej współpracy partnerskich gmin".

Foto-relacja (zdjęcia Jan Ciepliński jjcieplinski@interia.pl):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I