I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Giewont w Rabie Wyżnej

(15.01.2008) Henryk Urbanowski: "Wysoki jak Giewont poziom artystyczny osiągnął koncert kolęd i pastorałek, który odbył się 6 stycznia w Rabie Wyżnej w tamtejszym kościele p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika.
- Takiego zbiorowego śpiewania jeszcze u nas nie było – podkreśla z satysfakcją rabiański proboszcz, ks. Prałat Antoni Zuziak.
Tego dnia wystąpiły najlepsze chóry Podhala – „Wierchy” z Zakopanego dyrygowane przez Władysława Kruszewskiego, „Echo Gorczańskie” z Nowego Targu pod dyrekcją Piotra Augustyna, „Misericordias” z Rokicin Podhalańskich – dyrygent Danuta Kwiatkowska, „Kantylena” i „Watra” z Raby Wyżnej dyrygowane przez Marię Możdżeń – Wójcik. Pod konie koncertu, który trwał bez przerwy 1,5 godziny, zespoły te połączyły się i utworzyły jeden „Chór Podhalański”. Chóry te zresztą często ze sobą współpracują i spotykają się dla wspólnego śpiewania pieśni religijnych, bez żadnej pisemnej umowy, wyłącznie po telefonicznych uwzględnieniach dyrygentów.
Podniosłej atmosfery temu koncertowi dodawała także piękna bożonarodzeniowa dekoracja wnętrza rabiańskiego kościoła, której bogactwo (tysiące małych światełek na choinkach) nie raziło nadmiarem lecz zachwycało subtelnością i delikatnością".

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kuczaj piotr.kuczaj@neostrada.pl):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I