I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
MASECKI/RAVITZ

(11.06.2008) Robert Miśkowiec, Stowarzyszenie Lokomotywa w Rabce-Zdroju:
"18 Czerwca 2008 / RABKA - MASECKI/RAVITZ
Godz. 20.00, Muzeum Regionalne im. Władysława Orkana
Rabka-Zdrój

Marcin Masecki w Rabce. Nowoczesny jazz w starym kościółku!
Marcin Masecki, jeden z najbardziej utalentowanych i coraz bardziej cenionych w kraju i za granicą polskich pianistów jazzowych młodego pokolenia, zwycięzca m.in. międzynarodowego konkursów pianistów jazzowych w Moskwie i laureat nominacji do Fryderyka 2008 w kat. jazz, 18 czerwca zagra w Rabce niecodzienny koncert jazzowy. Odbędzie się on w starym, drewnianym kościółku - Muzeum Regionalnym im. Władysława Orkana.
Masecki przyjedzie do Rabki dzień przed koncertem, 17 czerwca, wraz z izraelskim perkusistą Zivem Ravitzem. Muzycy planują nagranie płyty z muzyką jazzową w starym kościółku. Szczególnie Marcin zapalił się do tego pomysłu. Połączenie współczesnego jazzu z ze scenerią, wyjątkową atmosferą i akustyką góralskiego kościółka muzycy uważają za inspirujące i wyjątkowe.  - Jesteśmy przeszczęśliwi, ze udało nam sie zorganizować dzień w kościele na samo nagrywanie i "zgranie sie". Rzadko mamy takie okazje, a akustyka drewnianego kościółka z XVIII w. to dodatkowy bodziec do poważnej i wytężonej pracy artystycznej – mówi Marcin.
- Ziv przylatuje do Polski 16-tego wieczorem i od razu 17 jedziemy do Rabki na sesję nagraniową oraz  koncert – mówi Masecki. - Będzie to nasze pierwsze spotkanie muzyczne od ostatniej trasy na jesieni 2006 roku. Gramy z Zivem od lat sześciu i czujemy coś, co można by nazwać braterstwem muzycznym. Mamy bardzo podobny gust, styl, i podobne idee o muzyce i o tym, co chcemy w niej zawrzeć. Jak już mówiłem, pierwsze parę lat graliśmy w trio z Garthem Stevensonem. Było to trio TAQ. Poznaliśmy się w Bostonie, na studiach. Nagraliśmy w 2005 płytę, z której jesteśmy bardzo dumni. Jednak na ostatniej naszej wspólnej trasie po wschodnim wybrzeżu USA jasnym się stało, że ja i Ziv podążamy w nieco innym kierunku niż Garth. Nie powiedziałbym, żeby się trio rozpadło (łączy nas zbyt wiele), ale zgodziliśmy się na chwilową przerwę. Jesteśmy jeszcze młodzi, zmieniamy sie z roku na rok, i nikt nie jest w stanie powiedzieć jak będziemy na sprawy patrzeć za lat kilka. W każdym razie z Zivem porozumienie nigdy nie zmalało, a wręcz jest coraz silniejsze. W dodatku forma duetu jest bardziej intymna i łatwiejsza do ogarnięcia niż trio.
Marcin Masecki dał się już poznać rabczańskiej publiczności. Jesienią ub. r. zagrał koncert w Teatrze Lalek „Rabcio”; wraz z przyjaciółmi z zespołu Pink Freud na inaugurację akcji ekologicznej „Jestem Zielony”.
Muzyk doczekał się nawet biografii na popularnej encyklopedii Wikipedii.
Marcin Masecki, (ur. 1982 w Warszawie) - polski pianista jazzowy i klasyczny. Ukończył prestiżowe Berklee College of Music w Bostonie. Grał m.in. w trio z Wojciechem Pulcynem (kontrabas) i Grzegorzem Grzybem (perkusja), w formacjach Alchemik, z którą nagrał trzy płyty, Alchemik, Sfera Szeptow i Drakula w Bukareszcie, oraz Oxen. W 1998 roku nagrał płytę Tribute to Marek & Wacek z Andrzejem Jagodzińskim, a w 2000 roku obaj muzycy wraz z Kwartetem Prima Vista nagrali płytę z muzyką filmową z okresu międzywojennego Gdzie są filmy z tamtych lat. W 2005 wystąpił gościnnie na płycie Czarno widzę zespołu Afro Kolektyw. Współpracował też z takimi artystami jak: Tomasz Stańko, George Garzone, Hal Crook, Dave Samuels, Michał Urbaniak, Wojciech Waglewski, Reni Jusis i in.
W tym roku Marcin Masecki był nominowany wraz z Michałem Kulentym do nagrody polskiego przemysłu muzycznego Fryderyk 2008 w kategorii Jazzowy Album Roku za album "Przesłanie".
Trofea Marcina Maseckiego:
- solo:
Pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistów
Jazzowych '05 w Moskwie.
- z Alchemikiem:
o Pierwsze miejsce w konkursie Jazz Hoeilaart '98 w
Brukseli oraz nagroda indywidualna dla najlepszego solisty
festiwalu.
z Wojtkiem Pulcynem i Grzegorzem Grzybem:
o Pierwsze miejsce w konkursie Jazz Siedlce '97
o Nagroda "Klucz do Kariery" na Pomorskiej Jesieni
Jazzowej
o Drugie miejsce w konkursie Jazz Sarteano'98, w Sarteano
we Włoszech
o Wyróżnienie na konkursie Jazz Juniors '97
o Wyróżnienie na konkursie Jazz nad Odra '98"

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I