I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Rabczanka w konkursie „Eurowizji”

(20.02.2008) Piotr Kuczaj: "W sobotę 23 lutego o godz. 20.15 w programie TVP1 odbędą się Krajowe eliminacje, które wyłonią wykonawcę reprezentującego Polskę w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji. Z numerem 10 wystąpi zespół PLASTIC z piosenką „ Do something”.
„Plastic” to duet w składzie Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski. Agnieszka Burcan pochodzi z Rabki, tu się urodziła i wychowała. Jej rodzice Mariola i Piotr Burcanowie są nauczycielami muzyki i prowadzą znany zespół Triolki.

PLASTIC opiera swoją muzykę na nowoczesnych brzmieniach electro-popu z elementami charakterystycznymi dla muzyki lat 80-tych.
Są fanami analogowych brzmień i kolekcjonerami kultowych instrumentów klawiszowych.
Ich muzyka niesie ze sobą dużą dawkę świeżości i pozytywnej energii.
Plastic tworzą Agnieszka Burcan (wokal, instrumenty klawiszowe, programowanie, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w sekcji kompozycji i aranżacji oraz wokalu Akademii Muzycznej w Katowicach ) i Paweł Radziszewski (gitara, skrecze, programowanie). Agnieszka Burcan jest autorką wszystkich kompozycji zespołu.
Debiutancki album PLASTIC ukazał się w 2006 nakładem EMI Music Poland.
Ich utwory ukazały się również na kultowych składankach KLUBOWE GRANIE cz.1 i 2 (Polskie Radio, 4ART music), POZYTYWNE WIBRACJE VI (Universal), ALKATRANS PARTY (Universal), ELECTROPOP.PL (SP Records), JESZCZE RAZ - soundtrack (EMI), KUBA WOJEWÓDZKI (Sony BMG).
Występują jako muzycy sesyjni a także są producentami i twórcami utworów dla innych wykonawców (Blog 27, Marek Kościkiewicz, Mathplanete).
Zespół na koncertach występuje w pięcioosobowym składzie: perkusja, bas, klawisze, gitara i wokal.
Do tej pory można było zobaczyć i usłyszeć Plastic na żywo między innymi na Free Form Festival, na koncercie w radiowej Trójce, na finale Keep The Moment, na Coke Live Music Festival i Nokia Trends Lab.
Otrzymali nominacje do Fryderyków 2006 w 2 kategoriach: Album Roku – Muzyka Klubowa i Nowa Twarz Fonografii.
Teledysk do ”Superstar” został nagrodzony na Yach Film Festival 2007.

„DO SOMETHING” który zespół wykona podczas polskich preselekcji konkursu Eurowizji „Piosenka dla Europy 2008” to nie tylko piosenka, to misja specjalna.
Plastic chce sprowokować ludzkość do działania. To może być ratowanie białych niedźwiedzi, wypad z kumplem na piwo lub do kina, segregowanie śmieci, uśmiech do nieznajomego, puszczanie latawca, lomofota z biodra i stanie na głowie. Wszystko jedno czy to będzie szczytne działanie związane z ratowaniem planety Ziemia, czy coś błahego i zabawnego zarazem, byle nie siedzieć na tyłku i nie narzekać, że nic się nie dzieje. Zrób coś ze swoim życiem! Nie poddawaj się! Wszystko jest w naszych rękach!
Oglądajcie, głosujcie i bawcie się dobrze!

Teledysk „DO SOMETHING” www.youtube/plasticspace

Strony zespołu:
www.myspace.com/plasticspace
www.streemo.pl/plastic
www.plastic.muzzo.pl
www.plastic.moblog.pl

UWAGA KONKURS!
Są już pierwsze sygnały, że „DO SOMETHING” zmobilizował wilele osób do „ZROBIENIA CZEGOS”. Do jakiego działania zmobilizowała was ta piosenka? Piszcie na plastic@plasticspace.com w temacie podajcie haslo „DO SOMETHING”.
Najciekawsze maile i zdjęcia zostaną nagrodzone i opublikowane na oficjalnym moblogu zespołu! www.plastic.moblog.pl
Nagrody to niespodzianki – płyty i gadżety związane z działalnością zespołu Plastic.
P.S. (prosimy o dołączenie zgody na publikacje)"

 

zdjęcia Mariusz Trzciński

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I