I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Wanda Czubernatowa gwiazdą wieczoru !

(27.11.2007) Henryk Urbanowski: "Rabka –Zdrój 23 listopada 2007 roku. Kolejny udany wieczór w Galerii pod Aniołem zorganizowała młodzież z gimnazjum i liceum im. Świętej Rodziny w Rabce Zdroju. Tym razem był to wieczór góralski przygotowany przez Karolinę Niżnik. Wypełniły go recytacje wierszy góralskich poetów i wspólne muzykowanie które wspomagała Muzyka Gorczańska w składzie Anna i Eugeniusz Tokarczykowie oraz Piotr i Paweł Kowalcze.
Gwiazdą wieczoru była Wanda Czubernatowa wywołująca salwy śmiechu swymi najweselszymi i nieco rubasznymi wierszami i opowieściami. Po tym, jak okrzyknięto ją cesarzową poezji góralskiej, pani Wanda przeżywa kolejne pięć minut sławy w swoim życiu. W krakowskim wydawnictwie „ Miniatura” ukazała się właśnie jej nowa książka p.t. „Utwory użyteczne” w której znalazły się m. in. teksty pisane dla kabaretu „Truteń”, a już za 3 miesiące jedno z wydawnictw warszawskich wypuści na rynek jej wielką księgę wspomnień kulinarnych, gdzie obok przepisów na najbardziej smakowite potrawy kuchni góralskiej znajdą się pyszne anegdoty i wiersze.
Kiedyś pani Wanda mawiała, że życie zaczyna się dopiero po pięćdziesiątce, a jeszcze lepiej po dwóch. Dziś może powiedzieć, że po siedemdziesiątce też czuje się nie najgorzej".

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kuczaj piotr.kuczaj@neostrada.pl):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I