I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
„Przedsiębiorcy Podhala Dzieciom”

(06.06.2007) 1 czerwca 2007 roku odbyła się III edycja festynu „Przedsiębiorcy Podhala Dzieciom” organizowanego przez Posła na Sejm Andrzeja Guta-Mostowego we współpracy z Izbami Gospodarczymi: Tatrzańską i Nowotarską z okazji Dnia Dziecka w Rodzinnym Parku Rozrywki „Rabkoland” w Rabce. Pomysł Andrzeja Guta-Mostowego z 2005 roku, by wspólnie z innymi przedsiębiorcami z Podhala dać dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin trochę szczęścia i radości w dniu ich święta okazał się strzałem w dziesiątkę. Z każdym rokiem przedsięwzięcie rozrasta się i staje się coraz większym wyzwaniem organizacyjnym. W tym roku chęć skorzystania z bezpłatnego transportu zgłosiło 20 szkół i 2 domy dziecka. Oznacza to, że trzeba było sprawnie przywieźć do i odwieźć z Rabki ponad tysiąc dzieci (8 autokarów wahadłowo przewoziło uczniów z Podhala, Spisza i Orawy). Na szczęście w tym roku zwiększeniu uległa również liczba ludzi dobrej woli, którzy jako darczyńcy i sponsorzy wspomagali organizatorów przede wszystkim przez ufundowanie lub przekazanie nagród rzeczowych, które były wręczane dzieciom biorącym udział w odbywających się co godzinę konkursach i zabawach.
Tegoroczna edycja była wyjątkowa również pod względem ilości urządzeń, z których można było skorzystać - pojawiły się kolejne: Wielka Łódź Viking, karuzele wenecka i samolotowa.
Impreza była też okazją do obejrzenia występów dwóch zespołów dziecięcych: „Wesołe Nutki” /wraz z grupa taneczną/ z gimnazjum w Ochotnicy Górnej i Klubu Piosenki „Triolki” z Rabki”.
Laureatami loterii i szczęśliwymi posiadaczami rowerów zostali: Michał Moniczewski z Zakopanego i Joanna Worwa ze Skawy. Do grona kandydatów do głównej nagrody został wylosowany Jasiu Tylka z Katolickiej Szkoły Integracyjnej w Czerwiennem, który później miał mniej szczęścia i odpadł w kolejnym losowaniu. Reakcja Posła Andrzeja Guta-Mostowego była natychmiastowa: zapadła decyzja, że Jasiu też otrzymał rower, który wybrał sobie w poniedziałek 4 czerwca w hurtowni „Ital-Bike” w Nowym Targu!
Reasumując: zabawa była świetna, pogoda na szczęście dopisała, radość dzieciaków była widoczna na ich roześmianych buziach.
Do zobaczenia za rok na IV edycji imprezy festynu „Przedsiębiorcy Podhala Dzieciom”!

Foto-relacja:

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I