I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
V URODZINY SIWEGO DYMU

(18.07.2007) Piotr Kuczaj: "V Urodziny Siwego Dymu świętowaliśmy 15 lipca 2007 na festynie jubileuszowym zorganizowanym przez ,,SIWY DYM”. Impreza rozpoczęła się paradą konną przez miasto Rabka Zdrój. Barwny korowód przeniósł się na profesjonalną scenę, gdzie Młodzieżowy Zespół im. Jana Janoty oraz członkowie Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej przedstawili fragment widowiska regionalnego pt: "Wesele góralskie”. Nie mogło też zabraknąć Dziecięcego Zespołu Regionalnego ,,Majeranki”, który również zaprezentował swoje umiejętności dla zgromadzonej tłumnie publiczności. Po występach zespołów regionalnych dla wszystkich gości zagrał znakomity zespół ze Słowacji ,,Anonim”, wprowadzając wszystkich w nastrój wspaniałej zabawy.

O godz. 20 nasi Jubilaci czyli ,,SIWY DYM” zagrał swój jubileuszowy koncert z udziałem małych Majeranków, które wykonały kilka utworów z repertuaru Siwego Dymu. Potem był tort (od SMKL-u), tradycyjne sto lat od kilkutysięcznej publiczności. Specjalnie na tę uroczystość z Gór Świętokrzyskich przyjechała Genowefa Pigwa, która rozbawiała do łez uczestników imprezy. Następne muzyczne życzenia Jubilatom złożyli Zespoły Krywań z Zakopanego oraz Brathanki, które występowały do późnych godzin wieczornych.
Impreza zgromadziła tłumy – wspaniałą publiczność która naprawdę pokazała i udowodniła, że można wspólnie bawić się, w sposób kulturalny tworząc niezapomnianą atmosferę. Sponsorem głównym i jedynym imprezy byli właściciele ,,Siwego Dymu” Grzegorz Pintscher i Piotr Majerczyk, którzy składają serdeczne podziękowania wspaniałej publiczności, Artystom i zespołom, Strażakom OSP Chabówka z Panem Sołtysem Jackiem Zembalem na czele, Policji, Straży Miejskiej, Firmie Ochroniarskiej, Akustykom i Ekipie Technicznej a przede wszystkim niezastąpionej załodze ,,Siwego Dymu”. Do zobaczenia za rok!".

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kuczaj piotr.kuczaj@neostrada.pl):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I