I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Wszystkie barwy Wielkanocy

(03.04.2009) Piotr Kuczaj: "Nietypowa wystawa została otwarta w starym kościółku – Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju. Nietypowy był też wernisaż – żadnych oficjeli tylko tłum dzieciaków ze Szkoły Podstawowej nr 2, ponad 200 osób z paniami wychowawczyniami każdej klasy i oczywiście panią dyrektor. Niemal każde z dzieci mogło uważać się tego dnia za artystę, bo to ich dzieła wykonane na lekcjach plastyki, zajęciach świetlicowych i bibliotecznych znalazły się w gablotach, w których niegdyś eksponowane były zabytkowe ornaty.
Temat wystawy: Wielkanocne dekoracje; od koszyczków na święcone, przez pisanki i kraszanki, kwiaty z bibułki, kurczaczki, kury i koguty z kolorowego papieru, zajączki i baranki. A do tego kolorowe bombki z wydmuszek do zawieszania na gałęziach. Wszystko wykonane z fantazją, dużym wyczuciem estetyki, mieniące się różnorodnymi barwami wiosny, która z takimi oporami wreszcie w naszym regionie zawitała.
Jeśli ktoś jeszcze nie całkiem wyszedł z zimowej depresji, niech pośpieszy na tę wystawę, najlepiej po niedzieli, kiedy wzbogacą ją jeszcze przywiezione na konkurs wielkanocne palmy. Trudno bowiem znaleźć bardziej kolorowe i radosne miejsce w okolicy. Warto by odwiedzili je również rodzice, dziadkowie, ciotki, wujowie, starsi bracia i siostry uczniów ze Szkoły im. Władysława Orkana, by przekonać się, jak bardzo zdolni są nasi milusińscy.
Gwoli kronikarskiego obowiązku dodajmy, że aranżacja wystawy jest wspólnym dziełem pracownic muzeum Natalii Klęsk i Marii Sarki. Jej pomysł zrodził się podczas spotkania dyrekcji muzeum i szkoły (obie placówki noszą imię Władysława Orkana i dzieli je, lub łączy tylko szerokość ulicy). Podczas wernisażu pani dyrektor, panie nauczycielki i zespoły klasowe otrzymały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w tym niezwykłym przedsięwzięciu, które wręczał zastępca dyrektor muzeum Wojciech Kusiak. Reszta na zdjęciach."

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kuczaj piotr.kuczaj@neostrada.pl):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I