I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Nasze miasto w „Kawie czy herbacie”
Dwie godziny dookoła Rabki

(23.07.2009) Piotr Kuczaj: "W poniedziałek 20 lipca wielu rabczan zasiadło przed telewizorami już o godz. 6,00. Telewizyjna jedynka właściwie wtedy zaczęła nadawać dwugodzinny program „Kawa czy herbata” z naszego miasta. Poranek był piękny – ciepło, słońce na błękitnym niebie, więc stanowiska prowadzących (Agnieszka Szulim - Badziak i Radek Brzózka) oraz gości programu ustawiono w Parku Zdrojowym, na alejce w pobliżu tężni i pijalni wód mineralnych. Z kosza na ramieniu dźwigu sięgającego wysoko ponad drzewa kamerzysta co pewien czas filmował panoramy okolic Rabki i pokazywał budzenie się dnia w górach.
W programie udział wzięli w kolejności występowania burmistrz: Ewa Przybyło, dr Barbara Bajda z GORD (dwukrotnie, odpowiadała również przez telefon na pytania telewidzów), dr Henryk Mazurek z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc, Dominik Cegliński – kucharz z „Siwego Dymu”, Piotr i Paweł Reczkowie – mistrzowie trialu rowerowego, Agata Szpurnóg – fryzjerka i jej modelki, Michalina Maciuszek - uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer, obecnie rehabilitantka w Szpitalu Kardiologicznym dla Dorosłych Uzdrowiska Rabka SA, dr Jerzy Żebrak – kawaler Orderu Uśmiechu, Eugeniusz Wiecha – właściciel Rabkolandu – obaj z wcześniejszego nagrania, Zbigniew Wójciak i Krystyna Kois – dyrektor i aktorka Teatru Lalek „Rabcio”, Izabela Smoleń z Fundacji Rozwoju Regionu Rabka, Jakub Rybiński i Katarzyna Ilgner – na paralotniach, Jakub Radliński – Podhalańska Grupa GOPR i zespół rockowy Driver. Co godzinę krótkie sygnały na trąbitach i piszczałce wykonywali Marek Traczyk i Piotr Majerczyk.
Odliczając przerwy na wiadomości, przegląd prasy, czytanie maili od telewidzów i liczne przerwy na reklamy oraz zapowiedzi późniejszych programów Rabka ze swym bogactwem (dalece nie pełnym) promowała się w TVP1 przez ponad 70 minut.
Jak się to przełoży na „obłożenie” sanatoriów, domu zdrojowego, hoteli, domów wczasowych, pensjonatów, pokoi gościnnych, tężni i górskich schronisk? Trudno obecnie odpowiedzieć na to pytanie. Decyzji o wyjazdach nie podejmuje się z dnia na dzień. Aktualnie trwa w naszym miecie szczyt sezonu letniego i kuracjuszy oraz turystów jest dużo, więcej niż w ubiegłym roku. Sądząc po ilości telefonów do dr Bajdy, zainteresowanie było spore. Również nasza strona internetowa tego dnia odnotowała rekordową liczbę wejść i skokowy dzienny wzrost o 30 proc. oglądalności. A więc sierpień i wrześniowy koniec sezonu zapowiadają się również dobrze. Tym bardziej, że kolejną okazją do promowania naszej miejscowości w telewizji, radio i prasie będzie wyścig kolarski Tour de Pologne (8 sierpnia) – start do ostatniego etapu."

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kuczaj piotr.kuczaj@neostrada.pl):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I