I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Blues nad Poniczanką

(27.08.2009) Piotr Kuczaj: "Na terenie „Baru do Pociesznej Wody” odbył się koncert jednego z najlepszych polskich muzyków bluesowych Piotra Lupiego Lubertowicza. Towarzyszył mu na basie Jakub Wilk „Bobas”. Granie trwało trzy godziny z krótkimi przerwami. Podczas jednej z nich wystąpił szesnastoletni Hubert Bukański z Nowego Targu z własnymi utworami.
Lupi grał i śpiewał najpopularniejsze standardy bluesowe, amerykańskie i angielskie, w większości z przetłumaczonymi przez siebie tekstami i dużo kultowych utworów polskiego bluesa. Było też kilka ballad i trochę rocka. Tym, którzy go nie znają, chcemy przypomnieć, że ten mieszkający w Nowym Targu muzyk występuje już od 1989 roku, grał w Nocnej Zmianie Bluesa za Sławkiem Wierzchowskim, z Ryszardem Riedlem, Ryszardem Skibą Skibińskim, Johnem Porterem i wieloma innymi gwiazdami. Ostatnio z zespołem Los Agentos nagrał płytę „Afrykański śnieg” będącą próbą połączenia bluesa i muzyki etnicznej z Czarnego Kontynentu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że została ona nominowana do nagrody Fryderyka.
Koncertu wysłuchało około stu osób, a po nim w barze odbył się jam session, w którym wzięli również udział członkowie rabczańskiej grupy rockowej Driver."

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kuczaj piotr.kuczaj@neostrada.pl):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I