I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
X Mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych

(17.08.2009) Czesław Bajer: "Dnia 15.08.2009r. podczas pięknej pogody przy ponad 200 kibicach na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki Rabkoland odbyły się X Mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych. W rozgrywce półfinałowej udział wzięło 27 zawodników. Jak co roku imprezę organizowało Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych oraz Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland.
Pierwsze zawody mistrzowskie odbyły się w 2000 roku, mistrzem wówczas został Kazimierz Pniaczek z Chabówki. W imprezie ubiegłorocznej wygrał zawody i tytuł Mistrza Polski 2008 Albert Karbownik lat 32 z Sosnowca.
Na zawody przybyli kandydaci do tytułu mistrza z Świętochłowic, Szczecina, Oświęcimia, Częstochowy, Krakowa, Ostrowa Wielkopolskiego, Niedomic, Ustki, Warszawy, Pyrzyc, Piotrkowa Trybunalskiego, Olkusza, Kielc, Makowa Podhalańskiego, Lubnia, i Rabki-Zdroju. Pan Marek nawet przyjechał ze Szczecina.
Mistrzostwa - wyścigi odbyły się na specjalnym częściowo zadaszonym, owalnym, drewnianym torze o szerokości 3,25 m i długości 111 m systemem pucharowym po jednym okrążeniu w 3-osobowych zespołach. Zwycięzcy przechodzili do kolejnego etapu. Każdorazowo miejsca i skład zespołu był losowany przez dopingującą publiczność. Finał rozegrał się pomiędzy 3 najlepszymi zawodnikami wyłonionymi w drodze eliminacji, a mianowicie Sebastianem Kluską z Świętochłowic z numerem startowym 2, Grzegorzem Zajas z Oświęcimia numer startowy 25 i Markiem Zbiorczyk z Szczecina numer startowy 23. Sygnał do startu podawany był szczotką klozetową przez kierownika zawodów Zdzisława Szurę.
W wyniku zaciętej rywalizacji tytuły wywalczyli:
Tytuł mistrza Polski 2009 zdobył Sebastian Kluska z Świętochłowic mający 35 lat otrzymał puchar, dyplom, gadżet mini klozet i 300 zł.
Tytuł I wicemistrza Polski 2009 wywalczył Marek Zbiorczyk lat 23 z Szczecina dostając puchar, dyplom, gadżet mini umywalka i 200 zł.
Tytuł II wicemistrza Polski 2008 wyjeździł Grzegorz Zajas 29 lat z Oświęcimia zdobywając puchar, dyplom, gadżet mini umywalka i 100 zł.
Mistrzowie będą wpisani do X Księgi Rabkolandu Polskie Rekordy i Osobliwości.
Ponadto zawodnicy dostali:
- prawo jazdy na klozet z wpisem swoich danych,
- IX Księgę Rabkolandu Polskie Rekordy i Osobliwości.
Wyróżnienia zwycięzcom wręczyli:
Prezes Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych Pan Eugeniusz Wiecha
Kierownik Zawodów Pan Zdzisław Szura.
Sekretarz Zawodów Pani Justyna
Sędzia klozetowy Pan Dominik
Mistrzostwa prowadził Pan Czesław Naczelny Kontroler Rekordów Podhala."

Foto-relacja (zdjęcia archiwum Rabkolandu):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I