I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
III Rajd Rodzinny

Zobacz, jak było przed rokiem...

(05.03.2006) Piotr Kyc: "Po raz trzeci Starostwo Powiatowe w Zakopanem zorganizowało Rajd Rodzinny. Jest to impreza, która wpisała się na trwałe do kalendarza imprez organizowanych przez Wydział Promocji Starostwa Tatrzańskiego. Trasa została przygotowana pomiędzy Gruszkami a Ostryszem ponad wsią Dzianisz. Młodzież miała do pokonania około 14 kilometrów a rodziny i starsi uczestnicy prawie 10 km.
Nagła zmiana stabilnej od dłuższego czasu pogody nie sprzyjała uczestnikom, chociaż niektórym takie trudne warunki bardzo odpowiadały. Silny wiatr, śnieżna zadymka i ciężki, trzymający się desek śnieg skutecznie hamowały tempo wyprawy. Szczególnie trudne warunki były na polanach położonych u stóp Ostrysza, gdzie wiatr i ziąb przenikliwy dawał się mocno we znaki dzielnym narciarzom wśród których nie zabrakło Starosty Powiatu Tatrzańskiego Andrzeja Gąsienicy – Makowskiego. Miejscami trasa wytyczona i oznaczona w piątek przez byłego burmistrza Zakopanego Macieja Krakowskiego była nie do rozpoznania z powodu nawianego śniegu. Trzeba było przekopywać się przez zaspy. Zapewne któryś z uczestników wspomniał poprzednie Rajdy Rodzinne, które były przeprowadzone przy bajkowej, słonecznej i mroźnej pogodzie, kiedy śnieg skrzył się błękitem nieba….Na mecie wręczono narciarzom nagrody i pamiątkowe dyplomy. Pierwsze miejsce zajęli: państwo Pabinowie i Szkoła Podstawowa z Dzianisza (z uczniami startował dyrektor Józef Kunc). Na drugim miejscu sklasyfikowano rodzinę Wojtów z Murzasihla.
Sobotnia wycieczka na śladówkach przypominała ekstremalną wyprawę (dwóch znanych zakopiańczyków posiadało nawet „ciężki" sprzęt do ski – alpinizmu) aniżeli rodzinny spacer. Trudno. To też urok i szaleństwo, jakie kryje się w słowie „narty". Zakończenie takiej wyprawy mogło być tylko jedno – watra, bigos i herbata. Nie trzeba chyba czytelnikom Watry wspominać jak to smakowało…
Organizatorzy już zapraszają na IV Rajd Rodzinny za rok w pierwszą sobotę marca. Internauci – proszę wpisać ten termin w swoje elektroniczne kalendarze".

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I