I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Ksiądz Władysław Zarębczan

(18.05.2009) Ksiądz Władysław Zarębczan - znany na Podhalu duszpasterz, wykładowca, dziennikarz i publicysta pracujący w Watykanie, który od kilkunastu lat organizuje Rekolekcje Podhalańskie w Rzymie, otrzymał godność prałata. Z tej okazji redakcja Serwisu Watra składa Księdzu Prałatowi dr hab. Władysławowi Zarębczanowi serdeczne gratulacje i życzenia błogosławieństw Pana na każdy dzień posługi kapłańskiej.

Zapraszamy do odwiedzenia nowej strony internetowej ks. Wł. Zarębczana, która znajduje się pod adresem www.zarebczan.pl


Ks. Władysław Zarębczan
Duszpasterz, wykładowca, dziennikarz, publicysta,  dr hab. filozofii (2004) i dr teologii (1997);  ur. 16 maja 1957 w Nowym Targu.
Wykładowca filozofii i teologii w diecezjalnym  Instytucie Kultury „Faleritanum” w Nepi, we Włoszech.  Przez 9 lat był redaktorem w sekcji polskiej Radia Watykańskiego, a następnie pracował w Głównym Komitecie Roku Świętego 2000. Od 2001 roku kieruje archiwum  watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.
Od wielu lat współpracuje z Instytutem Badań Biograficznych we Francji oraz organizuje Światowe Rekolekcje Podhalańskie, które odbywają się co roku w Rzymie. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie.
Autor wielu artykułów opublikowanych w prasie włoskiej, polskiej i polonijnej oraz publikacji książkowych, m.in. „Polacy w Watykanie”.
 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I