I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Pojechali!!!! Polacy na III MŚ w ski-alpinizmie...

(26.02.2006) Wojciech Szatkowski: ”W niedzielę 26. lutego spod Domu Turysty PTTK w Zakopanem wyjechał duży bus, kierowany przez byłego reprezentanta Polski w konkurencjach alpejskich Marka Korzenia. Reprezentacja Polski wyjechała nim na czempionat do włoskiego Cuneo. Kierownikiem ekipy jest trener Jacek Jaworski. Wcześniej były pożegnania, uściski, uśmiechy do zdjęć i życzenia powodzenia. Magdę Derezińską żegnał jej ojciec, olimpijczyk z 1976 r., alpejczyk Roman. Bus wypełniły plecaki, narty, kijki, no i najważniejsze, zasiedli w nim nasi zawodnicy. Pojechało z Zakopanego do Włoch 8. zawodników i 1. trener na III. Mistrzostwa Świata w narciarstwie wysokogórskim do Cuneo we Włoszech. Dwójka jest już we Włoszech.
W składzie reprezentacji Polski na III. MŚ w Cuneo we Włoszech znaleźli się następujący zawodnicy: Julia Wajda, Maciej Ziarko (najlepszy polski zawodnik w kategorii espoir, mistrz Polski z 2004 r.), Ewa Gajewska, Andrzej Bargiel, Magdalena Derezińska (zwyciężczyni Mistrzostw Polski w 2004 r., wicemistrzyni świata w kategorii espoir z Val d' Aran 2004, w tym sezonie wygrała zawody w Jańskich Łaźniach i Puchar Pilska), Grzegorz Beczała, Mariusz Wargocki, Jacek Żebracki, Szymon Zachwieja i Jacek Czech. Jest to skład optymalny, czyli najmocniejszy i rokujący nadzieje na dobre wyniki. Wystartują oni we wszystkich konkurencjach mistrzostw świat, a więc w „Verticalu”- czyli biegu pod górę na czas, konkurencji „Team” (wystawiamy najsilniejszy aktualnie polski team Żebracki-Zachwieja), czyli biegów zespołowych, biegu indywidualnym i sztafecie (wystawiamy tylko sztafetę męską).
Życzymy naszym ski-alpinistom udanych startów i tego, by z Cuneo wrócili po prostu zadowoleni ze swoich startów. Wszyscy wierzymy mocno w to, że dadzą z siebie wszystko. Tymczasem w sobotę dwójka zawodników zakopiańskiego Tatra Teamu, Gajewska i Ziarko startowała już we Włoszech w zawodach PE i PŚ w Cima d' Asta (zawody Ski Clubu Lagorai). Polacy dotarli późną nocą do Cimy i rano zapisali się na listę startową. Ziarko wywalczył tam prawdopodobnie 7. lokatę. 27 lutego Maciek i popularna „Guga” dotarli do Cuneo. 28 lutego pierwszy start naszych reprezentantów w Crisollo w konkurencji Vertical”.

Strona internetowa MŚ http://www.skimountcuneo2006.it

Foto-relacja (zdjęcia Wojciech Szatkowski):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I