I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Zawody KW Zakopane w ski-alpinizmie
Wygrana Przemka Sobczyka!

(23.02.2009) Wojciech Szatkowski: "W sobotę 21 lutego br. (sobota) Klub Wysokogórski w Zakopanem zorganizował w rejonie Kasprowego Wierchu zawody w ski-alpinizmie. Podhalański Serwis Informacyjny Watra objął patronat internetowy nad tą imprezą.
W sobotę rano w leśniczówce TPN odbyła się rejestracja zawodników. Zawody odbyły się w rejonie Kasprowego Wierchu, na skróconej trasie: Kuźnice – Hala Gąsienicowa – Kasprowy Wierch – Hala Goryczkowa – Kuźnice – Kalatówki (trasa amatorska i sportowa były takie same: ok. 15 km i ok. 1100 metrów przewyższenia). Pogoda, jak to w Tatrach, jest kapryśna i tym razem także spisała organizatorom figla (wielkie opady śniegu) i pierwotna trasa została mocno zmieniona tzn. skrócona, nie odbył się między innymi zjazd z Przełęczy Karb na Czarny Staw Gąsienicowy, gdyż w czwartek i piątek, gdy organizatorzy znaczyli trasę, panował 4, a w sobotę 3, czyli wysoki stopień zagrożenia lawinowego. Podbieg oznaczono niebieskimi chorągiewkami, którymi w czwartek przed zawodami ekipa w składzie: Kasia Figura, Maciek Bielawski, Wojciech Szatkowski, Tomasz Krzyżanowski oznaczyła podbieg na Kasprowy w Hali Gąsienicowej (przy okazji dziękujemy za poczęstunek Panu Januszowi z Hali, herbata była pyszna!!!) a czerwonymi zjazd w Goryczkową. Potem po przepince w Kuźnicach zawodników czekało jeszcze drugie podejście na Kalatówki, gdzie była meta i pomiar czasu. Start zawodników w Kuźnicach nastąpił o godzinie 10. Z pierwszej linii startowali zawodnicy, z drugiej amatorzy, ale ponieważ zawodników było niewielu nie było więc specjalnego tłoku... Wystartowało 18 zawodników i zawodniczek, czyli były to zawody bardzo kameralne. Najszybszy okazał się w kategorii sportowej Przemysław Sobczyk, który trasę pokonał w czasie 1.30.17.38. Przemek kontrolował rywalizację i uzyskał dość znaczną przewagę nad pozostałymi zawodnikami. Drugi był Marcin Nędza Chotarski, a trzeci Michał Stoch z TKN Tatra Team. W kategorii amatorskiej zwyciężył Piotr Fudalej (1.54.17.44), w kategorii sportowej pań Paulina Figura (2.00.42.49), a w kategorii amatorskiej pań Kinga Ostrowska (2.18.20.63). Zawodnicy o 14 zjedli wspólny obiad w schronisku na Kalatówkach, a zaraz po nim odbyła się ceremonia wręczenia nagród i dyplomów. Podsumowanie? Zawody w tym roku były skromne, ale jak to się mówi od czegoś trzeba zacząć, za rok liczymy, że będzie więcej zawodników, trudniejsza trasa i już teraz zapraszamy na zawody w ski-alpinizmie KW Zakopane w 2010 r. Zresztą, cały czas tak uważam, nie liczy się ilość, ale dobra atmosfera i zabawa ludzi, którym ten piękny sport – ski –alpinizm – jest szczególnie bliski.
KW Zakopane dziękuje sponsorom zawodów: „Tatra Trade” (Sławkowi Riemenowi), Towarzystwu Gimnastycznemu „Sokół”, Gniazdo w Zakopanem, które to stowarzyszenie jest współorganizatorem zawodów, Pani Zofii Cybulskiej (Hotel „Mercure” Kasprowy w Zakopanem), Tatrzańskiemu Związkowi Narciarskiemu (pomiar czasu), TOPR (obstawa zawodów), schronisku Kalatówki (Pani Marta Łukaszczyk). Puchar dla najlepszego zawodnika w kategorii amatorskiej ufundował burmistrz miasta Zakopanego pan Janusz Majcher, a otrzymał go Piotr Fudalej. Dziękujemy także partnerom medialnym: „Dziennikowi Polskiemu”, Podhalańskiemu Serwisowi Informacyjnemu www.watra.pl (Maciej Stasiński) i stronie www.podhale-sport.pl (Zdzisław Chmiel). Sędzią mety był Marek Kowalczyk, a dyrektorem zawodów Wojciech Szatkowski. Kierownik zawodów chce podziękować sponsorom, a także ekipie, która wyznaczyła trasę zawodów."

Wyniki zawodów, najlepsze trójki w poszczególnych kategoriach: kategoria sportowa mężczyzn: 1. Przemysław Sobczyk 1.30.17.38, 2. Marcin Nędza-Chotarski 1.34.11.77 (obaj KW Zakopane), 3. Michał Stoch (TKN Tatra Team) 1.35.28.56, kategoria sportowa kobiet: 1. Paulina Figura (KW Zakopane) 2.0042.49, 2. Katarzyna Buczyńska (TKN Tatra Team) 2.11.46.49, kategoria amatorska mężczyzn: 1. Piotr Fudalej 1.54.17.44, 2. Mateusz Nawara 1.55.00.76 (GP GOPR), 3. Mikołaj Bielański 1.59.49.82, kategoria amatorska kobiet: 1. Kinga Ostrowska 2.18.20.63, 2. Renata Kasprzycka 2.20.58.25, 3. Kinga Kasprzycka 2.55.20.41 (wszystkie KW Zakopane).
 

Foto-relacja (zdjęcia Wojciech Szatkowski):


Foto-relacja (zdjęcia Maciej Bielawski):

Foto-relacja (zdjęcia Maciej Stasiński):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I