I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
VII zawody w ski-alpinizmie im. Józefa Oppenheima...

Zawody 2005, 2004

(03.04.2006) Wojciech Szatkowski: "1 kwietnia w Dolinie Chochołowskiej w Tatrach Zachodnich odbyły się po raz siódmy zawody w ski-alpinizmie im. Jóżefa Oppenheima, które w tym roku miały rangę Mistrzostw Polski w tej jakże trudnej dyscyplinie. Były podbiegi na fokach, strome piekielnie zjazdy, no i sporo się trzeba było napocić, by dotrzeć do mety. Tradycyjnie organizatorem zawodów był klub SN PTT 1907 Zakopane, a serwis watra był patronem internetowym tej imprezy. Wystartowało ponad 60. zawodników i zawodniczek w kategorii profesjonalnej oraz w turystycznej. Trasa prowadziła z Polany Chochołowskiej przez Bobrowiecką Przełęcz na Grzesia, dalej Długim Upłazem na szczyt Rakonia, z którego zawodnicy mieli do pokonania cross pod Wołowiec (na butach z nartami przypiętymi do plecaka), a następnie zjeżdżali do Doliny Wyżniej Chochołowskiej. Czekało na nich jeszcze drugie podejście Krowim Żlebem przez Kulawiec na Trzydniowiański Wierch, dalej przez szczyt Czubika na Kończysty Wierch, z którego zjeżdżali do Doliny Jarząbczej i do mety. Trasa miała 20 km długości i ok. 1800 metrów przewyższenia. Zwycięzcą wśród seniorów został Tomasz Gąsienica-Mikołajczyk (TKN Tatra Team Zakopane), a wśród kobiet wygrała Magdalena Derezińska (Kandahar). Rozdanie nagród odbyło się w schronisku o godzinie 19. Zawody odbyły się przy pięknej wiosennej pogodzie. Wystartowała też 5 dzieci, a najstarszym zawodnikiem był Grzegorz Żyżyński, popularny „Greg” (72 lata), który w bardzo dobrej formie dotarł do mety".

Sponsorami zawodów byli: Polski Związek Alpinizmu, Hotel "Mercure" Kasprowy Zakopane, Urząd Miasta Zakopane, Gmina Kościelisko, Powiat Tatrzański, Cukiernia Samanta, Tatrzański Park Narodowy, TOPR, Arnica Tomasz Bogacki, Klub Wysokogórski Zakopane, Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem (pomiar czasu), Delikatesy Słoneczko (Mirosław Marcisz), Hagan, BCA, Tatra Trade, Eiger Małgorzata i Ryszrad Suscy, Mammut, Poseł na Sejm Andrzej Gut Mostowy, Buff Andrzej Lejczak, Mc Donalds Zakoapne, Trango, Arctica, Salomon, Hannah, Jacek Berbeka Sport, Rossignol, Mlekovita, Schronisko na Polanie Chochołowskiej (Józef Krzeptowski i Irena Gąsienica-Roj), Tracker, Hi Mountain, Franciszek Bachleda-Księdzularz. Patronat internetowy: www.watra.pl, patronat medialny: "Dziennik Polski".

Dziękujemy wszystkim sędziom oraz osobom, które przyczyniły się do pomocy w organizacji zawodów. Komitet Organizacyjny zawodów.

Wyniki (pdf)

Profile tras (xls)

Foto-relacje:

Start i meta - zdjęcia Anna Karpiel (część pierwsza). (więcej...)

 

 

 

 

Start i meta oraz rozdanie nagród - zdjęcia Anna Karpiel (część druga). (więcej...)

 

 

 

Start i meta - zdjęcia Wojciech Szatkowski (część pierwsza). (więcej...)

 

 

 

Start i meta oraz rozdanie nagród - zdjęcia Wojciech Szatkowski (część druga). (więcej...)

 

 

 

Rakoń zmagania zawodników - zdjęcia Maciej Bielawski. (więcej...)

 

 

 

Mapa z trasami:

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I