I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzypnem
w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
„Bezpieczeństwo dla wszystkich”

(02.05.2009) Władysław Tylka: "Uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzypnem po raz drugi wystąpili w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpieczeństwo dla wszystkich” organizowanego przez Renault.
Finałowa rywalizacja przebiegała na deskach Teatru Buffo w Warszawie w dniu 24 kwietnia 2009 r. W tym roku do krajowego finału zostało zakwalifikowanych 7 plakatów (z 7 klas) z pięciu miejscowości: Skrzypnego, Rybnika, Piekoszowa. Odporyszowa i Warszawy.
Na tego roczny konkurs napłynęło 2564 prac z 1679 klas i 509 szkół. Dwie prace plastyczne uczniów klasy I i IV Szkoły Podstawowej w Skrzypnem zakwalifikowane do ścisłego finału wyrażają ogromny sukces szkoły, nauczyciela p. Moniki Peciak oraz uczniów.
W ubiegłym roku plakat ze Skrzypnego „Bezpieczeństwo na drodze to wspólna korzyść” oraz przedstawiony kilkuminutowy program artystyczny związany z tematem przewodnim plakatu zwyciężył na etapie ogólnopolskim. Szkoła ze Skrzypnego reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Konkursie w Paryżu we Francji, gdzie plakat uzyskał złoty medal.
Konkurs „Bezpieczeństwo dla wszystkich” jest jednym z elementów międzynarodowego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych przeznaczonego dla prowadzenia zajęć z bezpieczeństwa ruchu drogowego. Został w całości opracowany i finansowany przez firmę Renault. Instytucjami wspierającymi go są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Instytut Transportu Samochodowego. Konkurs plastyczny jest częścią programu edukacyjnego „Bezpieczeństwo dla wszystkich”, który jest jedną z największych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci na drogach w Polsce i Europie. Program jest realizowany po raz dziewiąty w 20 krajach i do tej pory wzięło w nim udział prawie 10 milionów dzieci w tym 642 000 w Polsce."

Foto-relacja (zdjęcia Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzypnem):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I