I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
X Dni Dziedzictwa w Suchej…

(12.05.2008) Piotr Kyc:  "Jednym z obiektów, które zostały udostępnione zwiedzającym w ramach X Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego był zamek w Suchej Beskidzkiej. Miejscowość ta jest położona w dolinie Skawy, pomiędzy grzbietami Beskidu Makowskiego, Małego i Żywieckiego. Znajdujący się w Suchej zamek jest budowlą trójskrzydłową, zwieńczoną czterema wieżami, zbudowaną z kamienia i cegły. Uwagę gości zwraca również duży ogród.
Organizatorzy nie tylko udostępnili obiekt zapewniając obsługę przewodnika ale przygotowali inne atrakcje. Można się było przejść na pobliską górę Jasień do kaplicy Konfederatów Barskich, zwiedzić Izbę Regionalną w Domku Ogrodnika, postrzelać z łuku czy skomponować na warsztatach kwiaty bibułkowe.
Przez cały dzień na dziedzińcu zamkowym walczyli Aramisi ze Szkoły Fechtunku. Szermierze prezentowali walki z użyciem różnych rodzajów broni białej. Były różnorodne techniki i układy walki - tak, że chwilami można się było poczuć jak na filmie spod znaku „płaszcza i szpady".
Nie zabrakło straganów z oryginalnym rękodzielnictwem i interesującymi publikacjami, Gospodarze częstowali grochówką a gusta bardziej wybredne zaspokajała zamkowa restauracja „Kasper Suski".
Za rok XI Edycja MDDK – rezerwuj czas w maju! Odkryj Małopolskę. O tym, co Małopolski Instytut Kultury przygotował za rok poinformujemy."

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc): 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I