I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
XIII Konkurs Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym

(26.05.2009) Piotr Kyc: "Zwierzęta Tatrzańskiego Parku Narodowego- taki był temat tegorocznego Konkursu Wiedzy o Parku Tatrzańskim, jaki tradycyjnie zorganizowano w Szkole Podstawowej w Małem Cichem. Do zmagań konkursowych przystąpiło 38 uczniów z 19 szkół podstawowych Powiatu Tatrzańskiego. Wiedza uczestników była sprawdzana i oceniana na trzech etapach przez Komisję w składzie: Małgorzata Kot, Marek Kot, Jan Palider, Magdalena Roza.
Równolegle do konkursu wiedzy zorganizowano konkurs plastyczny niosący ważne przesłanie o ochronie środowiska. Na uczestników czekały atrakcyjne upominki a dla zwycięzców oprócz dyplomów Tatrzański Park Narodowy zafundował cenne nagrody plecaki, aparaty fotograficzne i wysokiej klasy sprzęt turystyczny.
Po paru godzinach konkursowych zmagań dwuosobowych drużyn wyłoniono zwycięzców. Drużynowo i indywidualnie wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Zakopanem Mateusz Gut i Mateusz Stachoń, którzy zostali przygotowani przez mgr inż. Włodzimierza Zielińskiego. Jest to już trzecie z kolei zwycięstwo uczniów z Harendy w tym konkursie. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bukowinie Tatrzańskiej Mirosław Piszczek i Małgorzata Gil, a trzecie miejsce przypadło Wojciechowi Lasakowi i Karolinie Buzon ze Szkoły Podstawowej w Kościelisku. W konkursie plastycznym Komisja najwyżej oceniła prace Anny Staszel i Małgorzaty Piszczek, uczennic Szkoły Podstawowej w Nowem Bystrem.
Podczas tegorocznego Konkursu Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym rozstrzygnięto również Gminny Konkurs Fotograficzny - "Przyroda Naszej Okolicy", którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Małem Cichem. Temat tegorocznego konkursu - "Las". Najlepsze prace wyłonione przez znanego fotografa Stanisław Gała zaprezentowano na pokonkursowej wystawie.
Podczas otwarcia wystawy zgodnie z regulaminem zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Pełnomocnika ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Poronin oraz Zakład Foto "PRO - ARTE" K. Morawetz w Zakopanem.
Za rok kolejna edycja konkursu do udziału w której zaprosił w imieniu organizatorów dyrektor szkoły w Małem Cichem Tadeusz Kliszcz.
Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy organizatorom za ciekawy pomysł na rozbudzenie zainteresowań środowiskiem naturalnym i jego znaczeniem dla człowieka."
                                           

Foto-relacja
(zdjęcia Piotr Kyc):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I